Австралійська трансгендерна жінка виграла справу проти застосунку для жінок

Джерело: Reuters

Трансгендерна австралійка виграла суд проти застосунку, який призначений лише для жінок.

Мовиться про жіночу соцмережу Giggle for Girls, з якої видалили акаунт Роксани Тікл. 23 серпня суд постановив, що це – дискримінація.

Роксана подала у суд проти застосунку та його засновниці Саллі Гровер у 2022 році через незаконну дискримінацію за гендерною ознакою. За словами Тікл, Гровер видалила її акаунт у застосунку після того, як вона завантажила своє фото, вважаючи її чоловіком.

Федеральний суд Австралії постановив, що застосунок повинен виплатити Роксані Тік 10 000 австралійських доларів (6 700 доларів США) та покрити судові витрати. Водночас суд відмовився зобов’язувати компанію просити вибачення письмово, хоча Роксана Тікл вимагала цього.

“Позов Тікл про пряму дискримінацію за ознакою гендерної ідентичності відхилено, але її позов про непряму дискримінацію за ознакою гендерної ідентичності задоволено”, – сказав суддя Роберт Бромовіч.

Це вперше Федеральний суд Австралії виніс рішення у справі про дискримінацію за ознакою гендерної ідентичності після того, як у 2013 році було внесено зміни до закону про дискримінацію за ознакою статі.

Giggle for Girls рекламувався як “безпечний простір”, де жінки могли обговорювати та ділитися своїм досвідом, і у 2021 році мав близько 20 000 користувачів, свідчать судові документи. За словами Гровер, він зупинив роботу у 2022 році, але незабаром має бути відновлений.

Суддя Бромвіч сказав, що Giggle for Girls при реєстрації бере за основу лише ту стать, з якою народилась людина. Тікл народилась чоловіком, але їй вже зробили операцію зі зміни статі, і вона оновила документи, відтак зараз у її свідоцтві про народження вказано, що вона – жінка.

“На жаль, ми отримали вирок, на який очікували. Боротьба за права жінок триває”, – написала Гровер у дописі на X.

Тікл назвала вердикт “зціленням” і сказала, що в інтернеті про неї писали образливі коментарі.

“Стільки ненависті та жовчі виливається на трансгендерних та гендерно-нетрадиційних людей просто через те, хто ми є”, – сказала вона за стінами суду журналістам.

Трансгендерна ведуча новин Індія Віллоубі поскаржилась до правоохоронних органів на письменницю Джоан Роулінг через те, що вона у соцмережах назвала її “чоловіком”.

Римо-католицька архієпархія Нью-Йорка засудила похорон захисниці трансгендерів та секс-працівників Сесилії Джентілі, який відбувся минулого тижня у соборі Святого Патріка.

Найвища жінка світу Румейса Геглі з Туреччини та найнижча жінка світу Йоті Амге з Індії зустрілися вперше у Лондоні на святкуванні Дня Книги рекордів Гіннеса.

У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів. Повідомляється, що ці аудіогіди є унікальними. Загалом записано 19 годин тексту, який озвучили відомі українці. Серед них – артисти, телеведучі, спортсмени та посол України у Ватикані Андрій Юраш.

Республіканець Метт Ґейтц оголосив про своє рішення зняти кандидатуру на посаду Генерального прокурора США, аби уникнути відволікання від ключових завдань перехідного періоду адміністрації Дональда Трампа. Нещодавно його звинуватили в інтимних стосунках з неповнолітньою.

Тренер збірної України з футболу Сергій Ребров під час пресконференції в Тирані перед матчем Ліги націй відмовився спілкуватися з журналістами російською мовою.

Лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко, виступаючи на Політичній асамблеї Європейської народної партії, вніс проєкт спеціальної Резолюції на підтримку України, наголосивши, що мир у Європі можливий лише після поразки Путіна в Україні.