Австралійське кафе запровадило «податок» на напої із США, щоб допомогти Україні
Джерело: ABC
Кафе в Біналонг у сільській місцевості штату Новий Південний Уельс в Австралії запровадило власні “тарифи” на продукти американського виробництва на знак солідарності з президентом України Володимиром Зеленським після його зустрічі з Дональдом Трампом у Білому домі.
Як зазначається, кафе “Cafe on Queen” належить подружжю Джени Джайлз і Адріану Сайксу. Власники закладу в 100-річній будівлі, яка до 1977 року слугувала універсальним магазином на вулиці Квін-стріт, були “шоковані” тим, як поводилися із Зеленським під час зустрічі в Овальному кабінеті.
“Мені було огидно, тому що ця людина прийшла по допомогу, а її принизили”, — розповіла Джен Джайлз.

Фото: АВС
На знак солідарності з Україною та її лідером подружжя вирішило встановити власні так звані “тарифи” на продукти американського виробництва, що продаються в їхньому кафе. Отримані кошти будуть спрямовані на підтримку допомоги Україні через програму Червоного Хреста Ukraine Crisis Appeal.
Їхній “податок” був запроваджений до того, як США оголосили про введення 25-відсоткового мита на австралійську сталь та алюміній.
“Ми називаємо це тарифом, тому що я думаю, що це слово тижня. На продукцію Coca-Cola ми встановили мито в розмірі 1 долар. На Jim Beam і Cola — 2 долари. Ми прибрали Jim Beam і Jack Daniels з полиць, ми більше не маємо їх на складі, тому що вони варяться, розливаються в пляшки і відправляються зі Сполучених Штатів”, – зазначив Сайкс.
За словами подружжя, вони не планують закінчувати свій збір з допомогою “тарифів” до того моменту, доки ставлення Трампа до України не зміниться.
“Ми зможемо збирати близько 800 доларів, можливо, 1000 доларів на квартал, а за рік це буде приблизно 3000−4000 доларів на рік”, – пояснила Джайлз.
Окрім того, у кафе поставили банку для збору купюр, в яку гості закидують по 20−50 австралійських доларів. Нині власникам вдалося вже зібрати суму у 2000$.

Фото: АВС
- У Словаччині небайдужі зібрали понад 5 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для Сил оборони України.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.