Австралія занепокоєна бажанням РФ розмістити військову авіацію в Індонезії

Джерело: The Guardian

Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе висловив занепокоєння через інформацію про те, що Росія хоче розмістити військові літаки в регіоні Папуа (Індонезія), на північному рубежі Австралії.

За словами Альбанезе, його країна “безумовно, не хоче бачити російський вплив” у регіоні, і “це цілком зрозуміло”.

“У нас є позиція, яка полягає у тому, що ми підтримуємо Україну, ми вважаємо Володимира Путіна авторитарним лідером, який порушив міжнародне право і який посягає на суверенітет Української держави”.

Раніше вебсайт оборони та безпеки Janes повідомив, що Москва подала офіційний запит до Джакарти на отримання дозволу розмістити свої військові літаки – зокрема кілька літаків дальньої авіації – на авіабазі і Біаку.

На цій авіабазі розміщено 27-му авіаційну ескадрилью ВПС Індонезії, яка використовує розвідлітаки CN235. Біак розташований у найпівденнішому регіоні Індонезії, у близько 1400 км від Австралії.

Зазначається, що Росія подала запит після того, як у лютому міністр оборони Індонезії Сджафрі Сджамсоеддін зустрівся з Сергієм Шойгу, секретарем ради нацбезпеки РФ.

Заступник прем’єр-міністра Австралії Річард Марлес, коментуючи ситуацію, заявив, що Індонезія поки не підтвердила, що отримувала відповідний запит від РФ і не реагувала на нього.

“Я хотів би сказати, що на цей час Індонезія не відповіла на цей запит. Ми продовжимо взаємодіяти з Індонезією як з близьким другом”.

Очільниця МЗС Австралії Пенні Вонг своєю чергою заявила, що вона знає про “ці повідомлення” і що уряд у процесі з’ясування додаткової інформації.

“Ми, як уряд, звернулись до Росії, щоб підтвердити ці повідомлення та зрозуміти, чи є вони точними і який статус цих запитів з Росії”.

У Росії та Індонезії поки не коментували повідомлення, але аналітики кажуть, що малоймовірно, що запит РФ отримає згоду, зважаючи на геополітичні ризики та політику Індонезії, яка проти того, аби інші держави будували тут військові бази.

Водночас у листопаді 2024 року Індонезія вперше провела військово-морські навчання з Росією поблизу берегів Яви. На зустрічі посадовців країн у лютому сторони домовились зміцнювати оборонні зв’язки.

Зустріч відбулась після того, як Індонезія приєдналась до БРІКС.

  • У посольстві РФ в Австралії заявили, що розгортання військових у складі міжнародної миротворчої місії в Україні може мати “серйозні наслідки”.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.

У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.

На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.