Австралієць здавав свою кров понад 60 років та врятував життя понад 2,4 млн немовлят
Джерело: UNILAD
87-річний австралієць Джеймс Крістофер Гаррісон врятував життя понад 2,4 мільйона немовлят, здаючи свою кров.
У віці 14 років Гаррісон переніс серйозну операцію, йому знадобилося переливання крові, що врешті-решт врятувало йому життя.
У 1954 році, коли чоловіку виповнилося 18 років, він записався на донорство крові і лікарі виявили, що його кров містить спеціальні антитіла.
Лікарі зазначили, що антитіла Гаррісона особливо сильні у боротьбі з хворобами, і їх можна використовувати для створення “рятівних ліків” для ін’єкцій анти-D.
“Анти-D імуноглобулін нейтралізує будь-які RhD-позитивні антигени, які могли потрапити в кров матері під час вагітності”, — йдеться на сайті Національної служби охорони здоров’я (NHS).
Якщо RhD-позитивні антигени потрапляють у кров матері, може розвинутися резус-хвороба, тоді “антитіла в крові вагітної жінки руйнують клітини крові її дитини”, додає NIDirect.
Співробітниця Служби крові Австралійського Червоного Хреста Джемма Фолкенмайр розповіла:
“В Австралії приблизно до 1967 року щороку помирали буквально тисячі немовлят, лікарі не знали чому, і це було жахливо. Жінки мали численні викидні й діти народжувалися з ушкодженнями мозку”.
Після того, як лікарі виявили в крові Гаррісона сильні антитіла, він почав здавати плазму крові, а не просто кров, й став одним із засновників програми Rh Нового Південного Уельсу.
Донорство плазми можна проводити частіше, ніж донорство крові, тому Гаррісон був донором кожні два тижні.
“Кожен мішок крові дорогоцінний, але кров Джеймса особливо незвичайна. Понад 17% жінок в Австралії перебувають у групі ризику, тому Джеймс допоміг врятувати багато життів”, – зазначила Фолкенмайр.
Відомий як “Людина із золотою рукою”, Гаррісон був нагороджений медаллю Ордена Австралії — відзнакою, якою відзначають людей за видатні досягнення та службу.
У 2018 році він припинив донорство, оскільки досяг 81-річного віку.
- У віці 78 років помер Пол Олександр, чоловік Із Далласа (штат Техас), який 70 років прожив у “залізних легенях”.
- Донором для жительки Черкащини, якій зробили пересадку клітин кісткового мозку, став її брат, який загинув на фронті.
- Немовляті, який має синдром Гурлера, зробили трансплантацію кісткового мозку від донора зі Сполучених Штатів Америки.
- Хірурги пересадили свинячу нирку людині з мертвим мозком і понад місяць вона працювала нормально. Такий критичний крок до операції нью-йоркська команда сподівається згодом спробувати на живих пацієнтах.
Медіарух, медійні та громадські організації у спільній заяві закликали президента України Володимира Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції стосовно запровадження санкцій проти ексзаступника голови адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова.
Ввечері 26 грудня російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, поціливши по промисловій інфраструктурі міста, повідомив голова ОВА Івн Федоров.
Малиновський районний суд Одеси прийняв рішення, що покаранням для обвинуваченого у шахрайстві стане не лише рік пробаційного нагляду, а й обов’язкове читання художньої літератури.
27 грудня у роботі чат-боту ChatGPT стався глобальний збій по усьому світу. В OpenAI підтвердили, що ChatGPT та сервіс для ШІ-генерації відео Sora працюють “з великою кількістю помилок”.
Видобуток російського “Газпрому” у 2024 році збільшиться на 61 мільярд кубометрів, до близько 416 мільярдів кубометрів газу, заявив глава компанії РФ Олексій Міллер.