Австрія виділить €5 мільйонів на підтримку енергоінфраструктури України

Джерело: derStandard

Федеральний уряд Австрії на Раді міністрів 21 травня оголосить про виплату допомоги у розмірі п’яти мільйонів євро Фонду підтримки енергетики України.

Зазначається, що кошти спрямують на відновлення української енергетичної інфраструктури, що сильно постраждала після понад двох років повномасштабної війни. Минулого року міністерство захисту клімату Австрії  виділило десять мільйонів євро.

Як нейтральна країна, Австрія також зобов’язана стояти на боці людства в цій війні, – зазначила міністерка Леонор Гевесслер. – Завдяки виділеним коштам міністерство сподівається допомогти “хоча б дещо спростити відновлення”.

Своєю чергою, посол України в Австрії Василь Чиминес висловив вдячність за “сильний сигнал солідарності”. І додав, що на тлі спроб РФ знищити енергетичну інфраструктуру в Україні шляхом авіаударів і артилерійських обстрілів, ця фінансова допомога від федерального уряду Австрії є “надзвичайно важливою для відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури та забезпечення населення України електроенергією”.

Кошти візьмуть з бюджету міністерства охорони клімату Австрії. Гроші розподілять в Україні через Енергетичне співтовариство та використають для закупівлі терміново необхідних запчастин, генераторів та ремонтних ліній.

Раніше стало відомо, що Німеччина надасть Україні грант на 45 мільйонів євро для якомога швидшого відновлення енергосистеми після російських атак.

Також Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).

Тоді як Латвія надала Україні обладнання для відновлення енергетики Акціонерне товариство Latvenergo передало Україні пакет допомоги з обладнанням для відновлення енергетичної інфраструктури.

У пакет допомоги увійшли: трансформатор ТС-250000/330 потужністю 250 МВА, який раніше використовували на Ризькій ГЕС, компресор стисненого повітря GR110 і 60 тонн трансформаторного мастила. З доставкою негабаритного вантажу до місця призначення допомогла латвійська Державна пожежно-рятувальна служба. Транспортні витрати компенсував Євросоюз.

Раніше, на засіданні Координаційної групи G7+ міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що росіяни не припинять атакувати енергосектор – тож Україні потрібна допомога у відновленні.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.