Байден оприлюднить запит на мільярди доларів додаткового фінансування для України – Politico
Джерело: Politico
Очікується, що 10 серпня адміністрація Джо Байдена оприлюднить запит на мільярди доларів додаткового фінансування для озброєння України.
За інформацією джерел, запит на екстрене фінансування також міститиме допомогу Тайваню та кошти для допомоги постраждалим від стихійних лих.
Жодне з джерел не надало додаткових деталей стосовно суми запиту чи конкретних цілей.
Однак, у виданні зауважили, що запит посилить вже розгорнуту боротьбу за державне фінансування у Конгресі США, оскільки багато консерваторів зберігають глибокий скептицизм відносно надання Україні додаткового фінансування без детальнішого обліку вже наданої допомоги.
Державне фінансування закінчується 30 вересня.
Пояснюється, що кошти для України, Тайваню та допомоги постраждалим від стихійних лих можуть бути прийняті з додатковими витратами, які запобіжать припинення роботи.
Читайте також: У розмові з главою МЗС Блінкен підтвердив «непохитну» підтримку України з боку США
Видання зауважує, що подолання тимчасової затримки, швидше за все, виявиться складним завданням, яке потребуватиме серйозного двопартійного підйому.
Конгрес надав Україні близько 43 мільярдів доларів після вторгнення РФ.
Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
- Контрнаступ Сил оборони отримав новий імпульс у місії повернення власних теренів від російської окупації. Основними перепонами на шляху деокупації залишаються щільні мінні поля та переважаюча авіація РФ.
- 1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
- 23 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Україна отримає винищувачі F-16, одначе, їхнє постачання займе кілька місяців.
- Адміністрація США готується оголосити наступного тижня про передачу нового пакета військової допомоги Україні.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.