Байден помилував індиків до Дня подяки

Джерело: сайт Білого дому

У понеділок, 25 листопада, президент США Джо Байден провів традиційну церемонію помилування індиків, присвячену Дню подяки.

“Виходячи з вашого темпераменту та прагнення бути продуктивними членами суспільства, я помилую Піча і Блоссома”, – зазначив Байден.

Обидвох індиків доставили зі штату Міннесота. Вони важать понад 18 кг кожен.

“Тепер вони повернуться до Farmamerica, центру Міннесоти з інтерпретації сільськогосподарських наук, щоб служити освітніми амбасадорами найкращого штату Америки, що вирощує індиків, і надихати наступне покоління студентів-аграріїв”, –розповів президент США.

Байден додав, що це остання церемонія помилування індиків, яку він проводить на посаді президента. Він подякував американському народові.

“Дозвольте мені сказати вам: це була честь мого життя. Я вічно вдячний”, – наголосив глава Білого дому.

Довідка. День подяки щорічно відзначається в багатьох країнах світу. Свято пов’язане із закінченням сільськогосподарських робіт. У цей день прийнято дякувати Богові за врожай та за всі досягнення нації впродовж року. Індичка – головна страва Дня подяки у США, який цьогоріч святкується 28 листопада.

Традиційно в це свято відбувається церемонія помилування індиків, їй уже понад 77 років. У Білому домі її започаткував президент Джордж Буш-старший у 1989 році.

Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.

Іспанська газета La Vanguardia припиняє розміщувати публікації на платформі X, яка належить Ілону Маску, заявивши, що видалить звідти всі свої облікові записи.

Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер запропонував Австрію як місце для мирних переговорів між Росією та Україною. Цю пропозицію він озвучив під час телефонної розмови з Дональдом Трампом.

26 листопада прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що він готовий виконати угоду про припинення вогню з Ліваном і “рішуче відповість на будь-які порушення” з боку “Хезболли”.

У Шотландії інженер Росс Рассел виявив пляшку із посланням, яке залишили 132 роки тому, в стіні 209-річного маяка Корсуолл.