Байден вибачився перед Зеленським за затримку військової допомоги Україні

Джерело: The Guardian

Президент США Джо Байден публічно вибачився перед Президентом України Володимиром Зеленським за кількамісячну затримку американської військової допомоги.

Зустрічаючись із Зеленським у Парижі в п’ятницю, 7 червня, Байден сказав йому: 

“Ти не прогнувся, ти зовсім не поступився, ти продовжуєш боротися таким чином, що це… просто чудово. Ми не підемо від вас. Я перепрошую за ті тижні, коли не знав, що станеться з фінансуванням. Деякі з наших дуже консервативних членів [Конгресу] затримували це [військову допомогу]. Але ми нарешті це зробили”.

Після цього Байден оголосив про додатковий пакет допомоги Україні на суму 225 мільйонів доларів.

“Дуже важливо, щоб ви залишалися з нами. Ця двопартійна підтримка Конгресу, дуже важливо, щоб у цій єдності США і всі американці залишалися з Україною, як це було під час Другої світової війни. Сполучені Штати допомогли врятувати людські життя, врятувати Європу”, – сказав Зеленський.

У Франції Байден і Зеленський відвідали заходи з нагоди 80-ї річниці Дня D у Нормандії. 

Під час своєї промови президент США провів паралелі між вторгненням Росії в Україну та Другою світовою війною і назвав Путіна “тираном”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.