Ветеран Другої світової намагався поцілувати руку Зеленському, але Президент зупинив його

Джерело: Global News

Ветеран Другої світової війни хотів поцілувати руку Володимиру Зеленському, коли почув, що той є Президентом України, однак глава держави зупинив його.

Це відбулось у Франції під час пам’ятної церемонії до 80-ї річниці висадки західних союзників у Нормандії.

Зеленський зупинив ветерана, який хотів поцілувати йому руку й натомість обійняв чоловіка та подякував за порятунок Європи.

“Ти – рятівник народу”, – сказав ветеран Президенту, на що Зеленський відповів: “Ні, ні, це Ви врятували Європу”.

Ветеран попросив зробити фото із Президентом.

“Я молюся за вас”, – додав ветеран.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський перебуває з візитом у Франції, де сьогодні відзначають 80-ту річницю висадки західних союзників у Нормандії.

Довідково: Висадка союзників у Нормандії, також відома як День Д., була масштабною десантною операцією, проведеною 6 червня 1944 року під час Другої світової війни. Ця подія стала поворотним моментом у війні, відкривши другий фронт у Європі та розпочавши звільнення Західної Європи від нацистської окупації. Учасниками висадки були США, Велика Британія, Канада та інші союзні країни проти нацистської Німеччини. Ця операція стала ключовим кроком на шляху до перемоги над нацизмом і звільнення Європи.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.