Байден вирушив на саміт G7, присвячений допомозі Україні

Джерело: Reuters

12 червня президент США Джо Байден вирушив до Італії для зустрічі з лідерами Великої сімки, плануючи посилити тиск на Росію через повномасштабну війну проти України та на Китай – через його підтримку Москви.

Лідери G7 прибули на саміт, постаючи перед безліччю проблем, шукаючи розв’язання багатьох найнагальніших світових проблем.

Глави найрозвиненіших демократій світу обговорять низку викликів під час саміту 13-15 червня, включаючи війни РФ проти Україні та на Близькому Сході, торговий дисбаланс із Китаєм, Африку та загрози, які створює штучний інтелект.

11 червня речник Білого дому Джон Кірбі заявив журналістам, що Сполучені Штати Америки оголосять про нові санкції та експортний контроль проти Росії під час саміту G7 на півдні Італії, котрий розпочнеться 13 червня.

Також одне з джерел повідомило, що одним із пріоритетів для лідерів G7 є посилення підтримки України й роззброєння російської військової машини. За словами джерел Reuters, Вашингтон також готовий оголосити нові потужні санкції проти фінансових та інших установ, які є частиною “каналів технологій і товарів”, що постачають російську армію.

Ми продовжуватимемо збільшувати втрати російської військової машини, – наголосив речник Білого дому.

Джерела, знайомі з планами, повідомили, що Вашингтон має намір оголосити ширші санкції щодо продажу напівпровідникових мікросхем та інших товарів у Росію з метою націлювання на продавців у Китаї.

Водночас збільшення фінансування для України буде безумовним пріоритетом на зустрічі G7, позаяк офіційні особи США та Європи прагнуть знайти рішення напередодні президентських виборів у США та невизначеності, яку може спричинити їхній результат щодо майбутньої підтримки Києва з боку Сполучених Штатів.

Планується, що Байден знову зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським, після чого відбудеться спільна пресконференція.

Читайте також: FT: США та Україна підпишуть двосторонню безпекову угоду напередодні Саміту миру

Зауважимо, 15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Дмитром Кулебою заявив, що Сполучені Штати продовжать запроваджувати санкції проти китайських компаній за підтримку російського ОПК.

1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай. Пакет санкцій спрямували на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.

9 червня у своєму вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готується до підписання угоди про гарантії безпеки зі Сполученими Штатами Америки.

Упродовж 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за наказом російських кураторів вчиняли підпали в Україні.

15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.

Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької  АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.

Соцмережа TikTok готується до можливого відключення свого додатка для користувачів у США в неділю, 18 січня, через ризик набуття чинності федеральної заборони. Це станеться, якщо Верховний суд не ухвалить рішення, яке б зупинило запровадження обмежень.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що станом на 9:00, застосування графіків аварійних відключень у всіх вказаних регіонах було скасоване.