Байден запросив лідерів Конгресу до Білого дому для обговорення допомоги Україні

Джерело: Politico

За даними ЗМІ 17 січня президент США Джо Байден проведе у Білому домі зустріч з лідерами Конгресу, аби обговорити законопроєкт про витрати на нацбезпеку, зокрема й допомогу Україні.

Учасники сенатських переговорів витратили місяці на обговорення можливої двопартійної угоди про додавання нових обмежень на кордоні та імміграційній політиці до додаткового запиту Байдена на 100 мільярдів доларів для України, Ізраїлю, Тайваню та безпеки кордону.

Однак, на цей час, перемовини так і не призвели до схвалення угоди.

Очікується, що серед тих, хто візьме участь, є лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл, спікер Майк Джонсон і лідер меншості в Палаті представників Хакім Джеффріс.

За словами джерел, також очікується участь керівників ключових комітетів, зокрема тих, які очолюють комітети з асигнувань.

Додамо, що Сполучені Штати припинили надання військової допомоги Україні. Вона відновиться лише після схвалення Конгресом США нового фінансування.

У Краснодарі жителі одного з мікрорайонів вийшли на протест через відключення електрики та перекрили вулицю.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.