Близько 65% опитаних американців підтримують продовження військової допомоги Україні

Джерело: Голос Америки

Близько 65% американців вважають, що Сполучені Штати мають й надалі надавати військову підтримку Україні, котра обороняється від повномасштабного нападу Росії.

Такі дані грудневого опитування, проведеного Центром американських політичних досліджень у Гарварді.

Також про аналогічні дані свідчать результати опитування Harvard CAPS-Harris Poll.

Так, 65% респондентів наголошують, що США мають підтримувати Україну у повномасштабній війні проти Росії. Тоді як запропонований багатомільярдний пакет фінансування підтримують поки що близько 49% американців.

Окрім цього, зауважимо, що кількість американців, котрі прихильно ставляться до України (55%), більш як удвічі перевищує кількість скептично налаштованих громадян.

Щобільше, згідно з результатами опитування за листопада, загалом близько 55% громадян Сполучених Штатів Америки виступають за виділення коштів на збільшення постачання озброєння Україні у війні проти росіян.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.