Понад половина опитаних американців підтримує збільшення військової допомоги Україні

Джерело: результати опитування NBC News

Згідно з результатами опитування за листопада, загалом близько 55% громадян Сполучених Штатів Америки виступають за виділення коштів на збільшення постачання озброєння Україні у війні проти росіян.

Зокрема 26% респондентів відповіли твердо “так”, тоді як 29% опитаних зауважили, що схиляються до необхідності посилення допомоги. Натомість 43% американців не підтримали постачання більшої кількості озброєння.

Також зазначається, що за підтримку посилення військової допомоги виступило 77% виборців Демократичної партії та 35% – Республіканської.

Зауважимо, що настрої американців стосовно озброєння України все ж покращилися з серпня. Так, згідно з серпневим опитуванням, проведеним SSRS, більшість американців не підтримували збільшення фінансування для підтримки України у її війні з Росією.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.