55% американців виступають проти збільшення допомоги США Україні

Джерело: CNN

Згідно з серпневим опитуванням, проведеним SSRS, більшість американців виступають проти збільшення фінансування для підтримки України у її війні з Росією.

Загалом 55% вважають, що Конгрес США не повинен дозволяти додаткове фінансування для підтримки України, а 45% вважають, що Конгрес має дозволити таке фінансування.

51% американців кажуть, що США вже зробили достатньо, щоб допомогти Україні, тоді як 48% – що вони повинні зробити більше. 

Опитування, проведене в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, показало, що 62% американців вважали, що США повинні робити більше.

Якщо конкретно запитати про типи допомоги, яку США могли б надати Україні, існує ширша підтримка допомоги у зборі розвідданих (63%) і військовій підготовці (53%), ніж у наданні зброї (43%). 

17% вважають, що американські військові мають взяти участі в бойових діях в Україні.

Більшість американців висловлюють стурбованість тим, що війна Росії в Україні загрожуватиме національній безпеці США (56%), але в лютому 2022 року 72% хвилювалися через загрози безпеці США.

65% американців стурбовані тим, що війна Росії в Україні призведе до посилення загроз демократії в інших країнах, а 64% – що вона призведе до нападів Росії на інші країни.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.