Байден запросив у Конгресу $24 млрд для допомоги Україні

Джерело: SkyNews
10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні.
Байден пояснив, що гроші для України спрямують для гуманітарної, економічної та безпекової допомоги.
Президент підтвердив, що ми підтримуватимемо Україну, коли вона захищатиме свій суверенітет стільки, скільки це буде потрібно, стратегію, яка успішно об’єднала наших союзників і партнерів і підготувала Україну для захисту від російської агресії, – зазначив директор Управління та бюджету Білого дому в листі до спікера Палати представників.
Зауважується, що запит містить зокрема 13,1 млрд доларів на військову допомогу, 8,5 млрд доларів спрямують на економічну та гуманітарну допомогу Україні та іншим країнам, які постраждали від війни, тоді як 2,3 млрд доларів направлять на збільшення допомоги від донорів через Світовий банк.
США вже є найбільшим фінансовим спонсором України, і додаткові витрати такого масштабу становитимуть понад 70 млрд доларів з початку повномасштабної війни.
Один з високопосадовців зауважив, що Білий дім сподівається, що вдасться досягти згоди з Конгресом щодо цього запиту.
Читайте також: У розмові з главою МЗС Блінкен підтвердив «непохитну» підтримку України з боку США
Конгрес надав Україні близько 43 млрд доларів після вторгнення РФ.
Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
- Контрнаступ Сил оборони отримав новий імпульс у місії повернення власних теренів від російської окупації. Основними перепонами на шляху деокупації залишаються щільні мінні поля та переважаюча авіація РФ.
- 1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
- 23 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Україна отримає винищувачі F-16, одначе, їхнє постачання займе кілька місяців.
- Адміністрація США готується оголосити наступного тижня про передачу нового пакета військової допомоги Україні.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.