Байден звинуватив Китай у «ксенофобії»
Джерело: Bloomberg
Президент Джо Байден виступив з гострою критикою на адресу Китаю, назвавши його «ксенофобським» під час зустрічі з металургами у Піттсбурзі, штат Пенсільванія, під час передвиборчої кампанії.
Байден зазначив, що Китай має проблеми, такі як більше пенсіонерів, ніж працюючих, і незначний обсяг імпорту. Він висловив обурення економічними викликами, з якими стикається азійська країна, та закликав до підвищення тарифів на китайські сталь та алюміній.
Ці висловлювання Байдена стали одними з найгостріших докорів на адресу другої за обсягами економіки світу. Його зауваження припали на злободенний момент, коли відносини між США та Китаєм залишаються напруженими через торговий конфлікт та інвестиційні суперечки.
Попередніми діями адміністрації Байдена, такими як введення нових мит на китайські товари та розпочате розслідування щодо суднобудівної промисловості Китаю, свідчать про посилення американського тиску на Пекін.
У відповідь на критику Байдена міністерство закордонних справ Китаю запитало, чи стосувалися його зауваження Китаю або самихо США.
Водночас Байден закликав до обмежень експорту передових технологій до Китаю з метою забезпечення національної безпеки США.
Всі ці події відбулися в контексті збільшення напруги між двома світовими державами, що може мати важливі наслідки для геополітичного ландшафту та економічних відносин між ними.
- Високопосадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.