Банк Розвитку Ради Європи ухвалив спільний з Україною проєкт на 100 млн євро

Джерело: Міністерство фінансів України

Банк Розвитку Ради Європи ухвалив перший спільний з Україною проєкт у сфері охорони здоров’я на 100 мільйонів євро.

У період з 16 по 17 листопада заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова взяла участь у засіданні Адміністративної ради Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ) як новопризначена представниця від України. Захід відбувся у Парижі, Франція.

У межах засідання ухвалено перший спільний проєкт пільгового кредитного фінансування України та БРРЄ у сфері охорони здоров’я в межах Механізму фінансування державного сектору (Public Sector Financing Facility – PFF) обсягом 100 млн євро.

Пільгове фінансування проєкту буде спрямовано на реалізацію комплексу невідкладних заходів, спрямованих на підтримку відновлення стабільної роботи системи охорони здоров’я. Зокрема допоможе відновити та модернізувати мережу медичних закладів на деокупованих територіях України, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій.

Програма є частиною проєкту Світового банку “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (Heal Ukraine) обсягом 500 млн доларів та реалізовуватиметься на умовах “спільного фінансування” з БРРЄ.

Також в межах робочого візиту до Франції Ольга Зикова зустрілась із керівником БРРЄ Карло Монтічеллі для обговорення реалізації першого спільного проєкту, а також планів та перспектив у сфері відновлення.

Починаючи з літа 2022 року, БРРЄ та Мінфін провели низку обговорень щодо пріоритетних сфер співпраці, в результаті яких охорону здоров’я було визначено як першочергову, враховуючи багаторічний і комплексний досвід Банку в реалізації соціально важливих проєктів.

Довідково. Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ)  – це багатосторонній банк розвитку, унікальна місія якого полягає у сприянні соціальній згуртованості в 43 країнах-членах по всій Європі. БРРЄ інвестує в соціальні сектори, включаючи освіту, охорону здоров’я та доступне житло, приділяючи особливу увагу потребам вразливих верств населення. Серед позичальників – уряди, місцеві та регіональні органи влади, державні та приватні банки, неприбуткові організації та інші.

Набуття Україною членства в БРРЄ відбулося менш ніж через рік після того, як країна офіційно подала заявку на членство в червні 2022 року. У червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи.

7 листопада заступницю міністра фінансів України Ольгу Зикову було призначено представником України в Адміністративній раді Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) указом президента України.

В повноваження Адміністраційної ради БРРЄ входить низка обов’язків, зокрема встановлення та контроль політики діяльності Банку, затвердження інвестиційних проєктів, що подаються урядами держав. А також визначення умов, за яких держави-члени Ради Європи стають членами Банку, встановлення умов для європейських держав, які не є членами Ради Європи, та міжнародним установам з європейською спрямованістю для набуття членства в Банку та зупинення членства держав,  голосування за прийняття бюджету Банку.

У Бердичеві Житомирської області п’ять пар чоловічих шкарпеток стали предметом конфіскації та продажу через аукціон. Раніше ЗМІ повідомляли, що арешт здійснила Державна виконавча служба арештувала, але це сталося за рішенням суду. 

У віці 70 років помер німецький кінорежисер Вольфганг Беккер, який зняв фільм “Ґуд бай, Ленін!”

Телеканал ABC News виплатить 15 мільйонів доларів майбутній президентській бібліотеці Дональда Трампа.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

У російському місті Чита, центр Забайкальського краю, відкрили дерев’яний туалет, на який жителі бараків чекали майже два роки.