BBC хочуть залишатись «об’єктивними» та відмовляються називати ХАМАС «терористами»
Джерело: Детектор медіа
Британська телерадіомовна корпорація BBC відмовляється переглядати свою політику та називати бойовиків ХАМАС “терористами”, попри критику британських політиків та активістів.
Міністр оборони Великої Британії Ґрант Шеппс назвав цю політику “на межі ганебності” і закликав BBC знайти свій “моральний компас”.
До перегляду політики також закликали міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі, міністерка культури Люсі Фрейзер та лідер лейбористів Кейр Стармер.
12 жовтня активісти провели протест під офісом BBC, приклеївши плакати з фотографіями викрадених бойовиками ХАМАСу громадян та дітей.
BBC підтвердили, що їх політику розкритикували кілька видатних британських посадовців.
Проте у відповідь на цю критику, редакція BBC відмовилась від зміни своєї політики. Вони опублікували колонку свого редактора з питань зовнішньої політики та міжнародних відносин Джона Сімпсона, який пояснив, що така політика базується на основних принципах BBC.
“Тероризм — провокаційне слово, яким люди називають те, що морально не схвалюють. А робота BBC не передбачає вказувати людям, кого підтримувати, а кого засуджувати: хто хороші хлопці, а хто — погані”, — зазначив Сімпсон.
Водночас він підкреслив, що BBC регулярно повідомляє, що британський та інші уряди засудили ХАМАС та запрошує різних гостей на інтерв’ю, які називають ХАМАС “терористами”.
Але важливо зазначити, що сама BBC не використовує такі терміни.
“Головне — ми не говоримо це своїм голосом. Наше завдання — представити аудиторії факти й дозволити їй скласти власну думку… Ми не займаємо чийсь бік”, — зазначив редактор BBC.
Він додав, що BBC засуджують вбивства цивільних та атаки на мирних жителів.
Директор з редакційної політики та стандартів BBC Девід Джордан зазначив, що редакційна інструкція організації протягом багатьох років прагнула уникнути будь-якого упередження.
“Йдеться про те, щоб уся аудиторія довіряла інформації, яку ми їй надаємо, щоб вони не думали, що BBC розглядає це з однієї сторони конфлікту, а не з іншої”, — сказав він.
У редакційних правилах BBC зазначено, що слово “терорист” може бути “радше перешкодою, аніж допомогою для розуміння”.
У правилах BBC також передбачено використання слів, які точно описують злочинця, такі як “підривник”, “нападник”, “стрілець”, “викрадач”, “повстанець” і “бойовик”.
У BBC зазначають, що загалом ця політика базується на ідеї того, що вони не повинні використовувати мову інших людей як свою власну, а залишатися об’єктивними та дозволити аудиторії самостійно формувати свою думку.
- Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію щодо потенційних воєнних злочинів, скоєних бойовиками ХАМАС в Ізраїлі, навіть якщо Ізраїль не є державою-членом, заявив Reuters головний прокурор МКС Карім Хан.
- За останніми даними, станом на 12 жовтня в Ізраїлі унаслідок атаки палестинського угруповання ХАМАС загинуло 1300 осіб.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган веде переговори з бойовиками палестинського ісламістського руху ХАМАС про звільнення ізраїльських заручників.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
Американські вчені заявили, що виявили колір, якого до цього ніхто ніколи не бачив. Це колір оло — схожий на бірюзовий, але значно інтенсивніший і багатший на відтінки.
Через російську атаку в ніч на 24 квітня у Києві кількість загиблих зросла до 13.
Міністр оборони США Піт Гегсет віддав розпорядження про переобладнання кімнати поруч із залом для брифінгів Пентагону під гримерку для підготовки до телевізійних виступів.
Вікторія Кравченко, матір 12-річного хлопчика з аутизмом, розповіла, що дитяча письменниця Леся Воронина назвала її сина “істотою, яка привертає до себе увагу” під час презентації книжок у Києві.
25 квітня Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії та Північній Ірландії, колишній Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний виступив на Форумі оборонних технологій Україна – Велика Британія, організованому Королівським інститутом об’єднаних служб (RUSI).