Бельгія «нарешті» може спорядити Україні F-16 – ЗМІ

Джерело: rtbf.be

Хоча Міністерство оборони та уряд Бельгії спочатку виключали передачу Україні винищувачів F-16, які мають бути поступово замінені на F-35, федеральний уряд нарешті просить провести нову оцінку.

Винищувачі можуть передати протягом двох-трьох років, а до цього їх планують використовувати для підготовки українських пілотів.

Зазначається, що прем’єр-міністр Александр Де Кроо висловився стосовно цього питання у кулуарах Генасамблеї ООН, хоча і був обережним.

Нам ще ненадовго потрібні наші F-16, тому що постачання F-35 вимагає часу, — акцентував у Нью-Йорку.

Кілька місяців тому Бельгія вирішила взяти участь у коаліції F-16 на чолі з Нідерландами та Данією. На відміну від цих двох країн, Бельгія ще не вирішила чи постачати в Україну свої винищувачі-бомбардувальники, однак, братиме участь у навчанні українських пілотів на цих літаках.

Нині Міністерство оборони Бельгії оцінить стан винищувачів і вирішить, чи використовуватимуть їх для тренування пілотів, чи як запасні частини. Перші літаки можуть бути передані Україні наступного року.

Військово-повітряні сили Бельгії мають 45 винищувачів F-16, які поступово мають бути замінені на F-35.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.