Бельгія розслідує ймовірне втручання Росії у виборчу кампанію в ЄС

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо заявив у п’ятницю, 12 квітня, про можливе втручання Росії у майбутні вибори до Європейського парламенту після висновків, наданих спецслужбами.

За його словами, слідчі виявили, що російські групи втручаються в європейські вибори, щоб просувати проросійських кандидатів і в такий спосіб послабити європейську підтримку України.

“Мета полягає в тому, щоб допомогти обрати більше проросійських кандидатів до Європейського парламенту та зміцнити певний проросійський наратив у цьому інституті. Ослаблена європейська підтримка України служить Росії на полі бою”, – сказав Де Кроо журналістам.

Прем’єр-міністр зазначив, що бельгійське розслідування розпочали після того, як чеська влада виявила проросійських агентів у Брюсселі, які прагнули вплинути на європейських законодавців і навіть заплатити їм за просування проросійської програми.

Де Кроо наголосив, що він попросив терміново скликати засідання європейського агентства, яке співпрацює з судовими та поліцейськими органами країн-членів ЄС (EuroJust) для обговорення цього питання, і запропонував відділу ЄС з боротьби з шахрайством OLAF порушити цю справу.

“Ми несемо відповідальність, і наша відповідальність полягає в тому, щоб захистити право кожного громадянина на вільний і безпечний голос”, – додав він.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.