Bild: Україна готується до припинення підтримки США

Джерело: Bild

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

За даними західних медіа, мова про ультимативний формат перемовин: або Україна погоджується на умови, або США виходять з процесу.

Настав час сказати “так” — або США вийдуть із переговорів, — заявив віцепрезидент Джей Ді Венс с під час візиту до Індії. За його словами, обидві сторони повинні поступитися територіями, однак фактично план передбачає, що поступатися доведеться саме Україні.

Цей сигнал з Вашингтона викликав серйозне занепокоєння в Києві та європейських столицях. Українська влада жорстко розкритикувала запропонований план, назвавши його вигідним виключно Росії.

Президент Володимир Зеленський дав зрозуміти, що “Україна за жодних обставин не визнає російську окупацію Криму. нема про що говорити. Це суперечить нашій Конституції”.

Окрім того, ЗМІ наголошують, що озвучена Трампом концепція не містить жодних гарантій безпеки з боку США. Натомість Україна має отримати лише невизначені обіцянки від європейських країн та доступ до Дніпра. Тоді як Росія, за цим планом, отримає визнання своїх окупацій, скасування санкцій і дозвіл на економічну співпрацю зі США — насамперед в енергетичному секторі.

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати вимагатимуть від Росії визнати право України на власну озброєну армію та оборонну промисловість як частину мирної угоди між Москвою та Києвом.

Очікується, що спецпредставник президента США Стів Віткофф порушить це питання, коли буде зустрічатися з російським главою цієї неділі, розповіли джерела Bloomberg.

Окрім цього, США прагнуть повернення захопленої Росією Запорізької атомної електростанції та забезпечення Україні гарантій безпеки. Вашингтон також наполягає на поверненні земель на сході України, зокрема у Харківській області, що наразі окуповані Росією.

Президент США Дональд Трамп в межах мирних переговорів акцентував, що угода потребує гарантів безпеки для України, однак Білий дім наразі не надав конкретних пропозицій щодо забезпечення цих гарантій.

Своєю чергою, Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.

Зауважимо, глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро повідомив, що Європа попередила США, які питання потенційної мирної угоди між Україною та РФ вони не обговорюватимуть.

  • Президент США Дональд Трамп засудив ракетно-дронову атаку Росії на Київ 24 квітня, висловивши своє незадоволення щодо очільника Кремля Володимира Путіна.
  • Минулої доби російські війська 42 рази обстріляли населені пункти Донецької області. Троє людей загинуло, семеро поранені.
  • У ніч на 24 квітня (з вечора 23 квітня) російські окупаційні війська завдали масованого ракетно-дронового удару по Україні. Загалом ворог випустив 215 повітряних цілей.
  • 24 квітня Верховна представниця Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кая Каллас зреагувала на масований ракетний удар по Києву у ніч на 24 квітня, розкритикувавши заяви Кремля щодо миру.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.