Bild: В Європі побоюються, що Трамп виведе війська США заради угоди з Путіним

Джерело: Bild

Європейські спецслужби висловлюють серйозне занепокоєння щодо можливого виведення військ США з країн Європейського Союзу, зазначають поінформовані джерела.

Один із представників спецслужб країни Східної Європи пояснив, що тривогу викликають вимоги Володимира Путіна, озвучені ще у 2021 році. Тоді він наполягав на виведенні американських військ з усіх країн НАТО, які приєдналися до Альянсу після 1990 року. В Європі побоюються, що президент США Дональд Трамп може погодитися на реалізацію цього сценарію.

Військові експерти попереджають, що вихід американських військ зі Східної Європи може призвести до різкого погіршення ситуації у регіоні. Якщо США виведуть свої підрозділи, російська армія може спробувати посилити свій вплив у країнах Балтії або навіть спровокувати військовий конфлікт із Польщею.

Співрозмовники видання акцентують, що для країн, які межують із Росією, військова присутність США є ключовим фактором безпеки та незалежності.

Побоювання щодо виведення американських військ розділяють і в Італії. У Римі занепокоєні можливістю скорочення контингенту США в Косово, що може дестабілізувати ситуацію на Балканах.

Німецькі дипломати назвали такий сценарій “цілком реалістичним”.

Раніше Financial Times повідомляла про занепокоєння європейських посадовців, які побоюються, що Дональд Трамп може піти назустріч вимогам Путіна і вивести війська з країн Балтії. На їхню думку, це зробить Європу вразливою до російської агресії.

За прогнозами західних аналітиків, російська армія, яка готується до масштабних конфліктів за межами України, може скористатися ослабленням військової присутності США в Європі.

Тоді як голова Військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне вважає, що попри ці побоювання, різкого скорочення американського контингенту не буде. Про це він заявив у коментарі Bloomberg.

Додамо, через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

  • Під час брифінгу міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не йде на поступки російському лідеру Володимиру Путіну.
  • Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовитися про мирну угоду, тому що він “боїться вас”.
  • У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.
  • На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.

На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.

Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.