Білок у протеїнових батончиках має низьку харчову цінність – дослідження
Джерело: AOL
Нові дослідження виявили, що протеїнові батончики не проносять стільки користі для організму, як про це інформують у рекламах.
Хоча вони дійсно є ефективним способом отримати білок, але якість цього білка – сумнівна, свідчить дослідження опубліковане у журналі Scientific Reports.
Фахівці перевірили якість білка у 1641 протеїновому батончику, використовуючи дані з вебсайту OpenFoodFacts та виявили низьку харчову цінність білка у всіх цих батончиках. Це може завадити організму засвоювати та використовувати необхідну кількість білка.
Аби оцінити якість білка вчені змоделювали процес травлення у лабораторних умовах, щоб виявити засвоювання білка та, відповідно, його якість. Батончики поділили на чотири категорії білків, які використовують найчастіше:
- лише рослинні (горох та рис)
- лише тваринні (молочні білки)
- суміш тваринних (молоко та яйце) і рослинних (соя)
- суміш тваринних (молока і колаген) і рослинних (соя)
У 81% батончиків кількість білка була достатньою, аби їх можна було позначати як “високобілкові”, але при цьому засвоєння білка могло бути низьким – від 86% до 47%.
Фахівці припускають, що якість білка погіршилась через додавання до батончиків інгредієнтів, таких як “білки з нижчою харчовою цінністю (колаген), та інших інгредієнтів, таких як вуглеводи, жири та волокна, які можуть погіршити біодоступність незамінних амінокислот”.
Встановлено, що батончики з найвищою якістю білка мали лише тваринні білки у формі концентрату сироваткового білка та концентрату молочного білка (казеїну), які обидва є білками, що містяться у молоці. Ці батончики також містили більше клітковини і менше калорій, жирів, вуглеводів та цукру.
Батончики з найнижчою якістю білка натомість були повністю на основі рослинних білків, такими як ізолят горохового білка та ізолят рисового білка.
Фахівці закликають бути обережними з протеїновими батончиками з додаванням колагену. Попри те, що він може підвищити загальний вміст білка, колаген зазвичай складається з замінних амінокислот, які можуть не сприяти виникненню білка, який потрібен для збільшення м’язів.
Відтак фахівці дійшли висновку, що, зважаючи на результати дослідження, реклама протеїнових батончиків може вводити в оману.
“Були висловлено припущення, що іноді оманлива реклама з використанням таких фраз як “високий вміст білка” та “багатий білком”, зображених на упаковці протеїнових батончиків, може змінити сприйняття споживача та змусити його зробити брехливий вибір на користь “здоровішої” їжі”.
Тому фахівці пропонують вживати протеїнові батончики як частину “повноцінної дієти” і надавати перевагу цільним продуктам.
На думку експертів, більшості людей, найімовірніше, не потрібно доповнювати вживання білка такими продуктами як батончики чи порошки.
“Якщо ви задовольняєте свою потребу у калоріях… Ви задовольняєте свою потребу у білках”.
Дефіцит білка зазвичай відчувають ті, хто мало їсть чи люди похилого віку з низьким апетитом, яким важко вживати потрібну кількість калорій.
Але поки ви вживаєте достатньо їжі протягом дня, скоріш за все ви задовольняєте чи навіть перевищуєте свою потребу у білку.
- Нове дослідження, опубліковане в журналі Heliyon, припускає, що ефект бадьорості від кави може бути пов’язаний не стільки з кофеїном, скільки з плацебо від ритуалу її вживання.
- Вживання продуктів, багатих на флавоноїди — чорного чаю, ягід, цитрусових, яблук — може знизити ризик вікової крихкості, погіршення фізичного стану та психічного здоров’я.
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.
У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.
Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.