Білорусь планує зупинити дію угоди з Україною щодо захисту прав переселенців

Джерело: Палата представників Національних зборів Республіки Білорусь.

Білорусь планує розірвати угоду з Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їхніх сімей у відповідь на нібито “недружні дії України”.

Білорусь вже прийняла рішення про зупинення своєї участі в цьому договорі, однак вийти з нього країна може лише через певний закон.

Відтак, сьогодні білоруські парламентарі розглянули проєкт Закону Республіки Білорусь “Про зупинення дії угоди між Республікою Білорусь та Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їхніх сімей”.

Зазначається, що законопроєкт підготовлений у відповідь “на недружні дії, вжиті Україною щодо Республіки Білорусь, що виразились у закритті цією країною державного кордону з Білоруссю, а також у виході України в односторонньому порядку з низки міжвідомчих та міждержавних договорів”.

Під час засідання білоруські депутати зазначили, що ухвалення законопроєкту не вплине на переїзд та інтеграцію переселенців з України, а також не погіршить правове становище громадян України, які мають посвідку на проживання або звертаються за отриманням білоруського громадянства.

“Усі ці питання врегульовано національним законодавством”, – зазначається у повідомленні Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь.

Відтак, Постійна комісія Палати представників із міжнародних справ прийняла рішення включити до порядку денного десятої сесії Палати представників питання “Про проєкт Закону Республіки Білорусь “Про зупинення дії угоди між Республікою Білорусь та Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їх сімей” та рекомендувати Палаті представників ухвалити цей законопроєкт.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.