Білоруського опозиціонера Сергія Тихановського звільнили з в’язниці на тлі візиту Келлога

Джерело: “Наша Ніва”
Один із лідерів білоруської опозиції та засновник YouTube-каналу “Країна для життя” Сергій Тихановський вийшов на волю після понад п’яти років ув’язнення. У 2020 році Тихановський заявив про намір балотуватися на пост президента, але ще до офіційного початку кампанії його затримали під час передвиборчого пікету в Гродно.
Звільнення Тихановського відбулося на тлі візиту до Мінська спецпредставника президента США Дональда Трампа Кіта Келлога.
Сергій Тихановський уже виїхав із Білорусі.
У 2019 році Тихановський заснував YouTube-канал “Країна для життя”, який за короткий час став одним із найпопулярніших у білоруському сегменті платформи. Він активно подорожував регіонами, спілкувався з місцевими жителями та підписниками, записував інтерв’ю, у яких люди ділилися своїми проблемами, часто критикуючи місцеву владу та чиновників.
У 2020 році Сергій Тихановський став однією з ключових постатей у протестному русі Білорусі. Популярний політичний блогер оголосив про намір балотуватися в президенти, проте ще до початку виборчої кампанії був затриманий і не зміг подати документи. Замість нього кандидаткою стала його дружина Світлана Тихановська, а сам Сергій очолив її виборчий штаб як довірена особа.
Підтримка Тихановської зростала стрімко — мітинги збирали десятки тисяч людей у різних містах країни. 29 травня 2020 року під час легального пікету в Гродно Сергія Тихановського затримали після інсценованої провокації з боку силовиків.
Згодом Олександр Лукашенко відкрито визнав, що наказ про арешт Тихановського віддав особисто. Він звинуватив опозиціонера в спробі організувати в Білорусі Майдан.
Сергія Тихановського покарали за те, що йому вдалося залучити людей до політичної активності. Його судили у закритому режимі прямо в СІЗО Гомеля. У грудні 2021 року Тихановського засудили до 18 років колонії посиленого режиму за низкою політичних звинувачень:
- ч. 1 ст. 293 — організація масових заворушень,
- ч. 3 ст. 130 — розпалювання соціальної ворожнечі,
- ч. 2 ст. 191 — перешкоджання роботі Центральної виборчої комісії,
- ч. 1 ст. 342 — організація дій, що грубо порушують громадський порядок.
Згодом до строку додали ще 1,5 року — за нібито непокору вимогам адміністрації колонії.
Сергія Тихановського утримували в повній ізоляції. Понад два роки про нього не надходило жодної інформації.
- У Білорусі відбулась зустріч спецпосланця президента США з питань України Кіта Келлога з самопроголошеним президентом РБ Олександром Лукашенком.
- Білорусь звільнила громадянина США Юраса Зянковича, якого звинувачували в змові проти білоруського диктатора Олександра Лукашенка.
- Мобільний телефон білоруської опозиціонерки Анжеліки Мельникової, яка раніше зникла в Польщі, з 19 березня перебуває на території Білорусі.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.
Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.