Більшість лідерів Африки відмовилися їхати на саміт до Путіна
Джерело: росЗМІ
Саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав.
Так, 38 із 54 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт, що запланований 27–28 липня за участю президента РФ Володимира Путіна.
Повідомляється, що десять африканських держав відправили прем’єр-міністрів на захід до Санкт-Петербурга. Тоді як майже половина учасників саміту надіслали делегації рівнем нижче: 17 із них очолюють віце-прем’єри та міністри, а п’ять — посли.
Щобільше, п’ять африканських держав взагалі відмовилися від участі в саміті.
Одначе, як зауважили у росЗМІ, запрошення були надіслані саме главам усіх африканських держав. Посол з особливих доручень МЗС РФ Олег Озеров заявив, що у “Москві з розумінням ставляться до тих, хто вирішив не їхати”.
Ми не висуватимемо претензії тому, що, по-перше, у них можуть бути якісь інші заздалегідь заплановані заходи, які передбачають участь глав держав. А по-друге, хто зміг, той і зміг, – зазначив Озеров.
Раніше Путін особисто планував зустрітися з кожним із лідерів африканських держав. 28 липня він виступить із великою промовою, в якій розповість про формування “нового світопорядку” на основі “багатополярності та рівності” всіх держав.
Напередодні саміту російський лідер опублікував статтю, в якій нагадав країнам Африки про радянську економічну та технічну допомогу, про “міцне і глибоке коріння” російсько-африканської дружби і пообіцяв “гідне місце у новому світопорядку”. Також він запропонував африканським країнам представництво у “структурах, що визначають долі світу”, зокрема Радбез ООН та G20.
Чотири роки тому на саміті Путін обіцяв країнам Африки збільшення товарообороту до $40 млрд. Проте, обсяги торгівлі не зросли, а знизилися — до $18 млрд. Тоді як на РФ припадає лише 1% від іноземних інвестицій в Африці.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру.
За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.
За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.