Більшість лідерів Африки відмовилися їхати на саміт до Путіна

Джерело: росЗМІ

Саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав.

Так, 38 із 54 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт, що запланований 27–28 липня за участю президента РФ Володимира Путіна.

Повідомляється, що десять африканських держав відправили прем’єр-міністрів на захід до Санкт-Петербурга. Тоді як майже половина учасників саміту надіслали делегації рівнем нижче: 17 із них очолюють віце-прем’єри та міністри, а п’ять — посли.

Щобільше, п’ять африканських держав взагалі відмовилися від участі в саміті.

Одначе, як зауважили у росЗМІ, запрошення були надіслані саме главам усіх африканських держав. Посол з особливих доручень МЗС РФ Олег Озеров заявив, що у “Москві з розумінням ставляться до тих, хто вирішив не їхати”.

Ми не висуватимемо претензії тому, що, по-перше, у них можуть бути якісь інші заздалегідь заплановані заходи, які передбачають участь глав держав. А по-друге, хто зміг, той і зміг, – зазначив Озеров.

Раніше Путін особисто планував зустрітися з кожним із лідерів африканських держав. 28 липня він виступить із великою промовою, в якій розповість про формування “нового світопорядку” на основі “багатополярності та рівності” всіх держав.

Напередодні саміту російський лідер опублікував статтю, в якій нагадав країнам Африки про радянську економічну та технічну допомогу, про “міцне і глибоке коріння” російсько-африканської дружби і пообіцяв “гідне місце у новому світопорядку”. Також він запропонував африканським країнам представництво у “структурах, що визначають долі світу”, зокрема Радбез ООН та G20.

Чотири роки тому на саміті Путін обіцяв країнам Африки збільшення товарообороту до $40 млрд. Проте, обсяги торгівлі не зросли, а знизилися — до $18 млрд. Тоді як на РФ припадає лише 1% від іноземних інвестицій в Африці.

Комісія із питань конкуренції Індії (CCI) наказала WhatsApp утриматися від обміну даними користувачів у рекламних цілях з іншими додатками, які належать компанії Meta, протягом п’яти років.

Штурмова група 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяла під контроль одну з важливих позицій на Курахівському напрямку і взяла в полон групу колишніх ув’язнених, що підписали контракт з російською армією.

У 2014 році американський натураліст Пол Розолі став учасником експерименту, знятого для документального фільму “З’їдена заживо” на каналі Discovery. Він дозволив зеленій анаконді спробувати його проковтнути. Дослідник хотів привернути увагу до проблеми знищення тропічних лісів Амазонки.

Виробник розкішних автомобілів Jaguar анонсував свій новий логотип напередодні перезапуску як бренду, що виробляє виключно електрокари.

Новообраний президент США Дональд Трамп обрав Лінду Мак-Мен на посаду міністра освіти. Жінка була співзасновницею компанії з просування реслінгу.