Білий дім доручив NASA створити стандарт часу для Місяця – Reuters

Джерело: Reuters

Білий дім доручив космічному агентству NASA створити єдиний стандарт часу для Місяця та інших небесних тіл, щоб встановити міжнародні норми в космосі.

У службовій записці вказано, що глава Офісу науково-технічної політики Білого дому (OSTP) доручив NASA спільно з іншими підрозділами уряду США розробити до кінця 2026 року план встановлення так званого “координованого місячного часу” (LTC). LTC стане еталоном часу для місячних космічних апаратів і супутників, які потребують надзвичайної точності для виконання своїх місій.

У доповідній записці керівника OSTP Араті Прабхакара йдеться, що для людини на Місяці земний годинник втрачатиме в середньому 58,7 мікросекунд на земний день і матиме інші періодичні варіації, які ще більше відрізнятимуть місячний час від земного.

За словами представника OSTP, без уніфікованого стандарту місячного часу було б складно гарантувати безпеку передачі даних між космічними апаратами та синхронізацію зв’язку між Землею, місячними супутниками, базами та астронавтами. Розбіжності в часі також можуть призвести до помилок у картографуванні та визначенні місцерозташування на Місяці або на його орбіті, сказав урядовець.

Він додав, що з огляду на розширення комерційної діяльності на Місяці єдиний часовий стандарт матиме важливе значення для координації операцій, забезпечення надійності транзакцій і управління логістикою місячної торгівлі.

Водночас в документі мовиться, що визначення того, як впровадити координований місячний час, потребуватиме міжнародних угод через “існуючі органи стандартизації” та між 36 країнами, які підписали пакт “Угоди Артеміди”, що стосується дій країн у космосі та на Місяці. Головні суперники США в космосі, Китай і Росія, не підписали “Угоди Артеміди”.

Видання пише, що в межах програми “Артеміда” NASA має намір відправити місії астронавтів на Місяць у найближчі роки і створити наукову місячну базу, яка може допомогти підготувати ґрунт для майбутніх місій на Марс.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.