Білий дім планує провести зустріч Байдена і Сі у листопаді

Джерело: Reuters

Команди глави США Джо Байдена та президента Китаю Сі Цзіньпіна мають принципову домовленість про зустріч у Сан-Франциско у листопаді. Водночас необхідно узгодити важливі деталі, заявив 31 жовтня високопосадовець адміністрації Байдена.

Посадовець посилився на зауваження речниці Білого дому Карін Жан-П’єр на її щоденному пресбрифінгу, де вона зауважила, що обидва лідери прагнуть провести “конструктивну розмову” на полях форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско.

Є принципова домовленість зустрітися в Сан-Франциско в листопаді. Ми все ще працюємо над важливими деталями, необхідними для завершення цих планів, — додав посадовець.

Байден, його радник з національної безпеки Джейк Салліван і держсекретар Ентоні Блінкен обговорили перспективу саміту з Сі під час переговорів з міністром закордонних справ Китаю Ван І в Білому домі і в Державному департаменті 28 жовтня.

Саміт АТЕС має відбутися в середині листопада.

Зауважимо, США та Китай погодилися працювати разом над зустріччю президента США Джо Байдена і президента Китаю Сі Цзіньпіна у листопаді, повідомили офіційні особи США після багатогодинної зустрічі між міністром закордонних справ Китаю Ван І та високопоставленими американськими дипломатами у Вашингтоні.

Раніше глава КНР Сі Цзіньпін висловив готовність співпрацювати зі США, закликавши спільно “реагувати на глобальні виклики” та “долати розбіжності”.

  • Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
  • Китай перекинув шість військових кораблів на Близький Схід через побоювання, що конфлікт між ХАМАС та Ізраїлем може перерости в тотальну війну.
  • Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
  • Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.

Станом на 22:00 в суботу, 28 вересня, по всій лінії фронту від початку доби відбулося 136 бойових зіткнень. Ситуація на Покровському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. 

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з Дональдом Трампом заявив в інтерв’ю Fox News, що колишній президент підтримуватиме Україну.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська.