Білий дім планує провести зустріч Байдена і Сі у листопаді
Джерело: Reuters
Команди глави США Джо Байдена та президента Китаю Сі Цзіньпіна мають принципову домовленість про зустріч у Сан-Франциско у листопаді. Водночас необхідно узгодити важливі деталі, заявив 31 жовтня високопосадовець адміністрації Байдена.
Посадовець посилився на зауваження речниці Білого дому Карін Жан-П’єр на її щоденному пресбрифінгу, де вона зауважила, що обидва лідери прагнуть провести “конструктивну розмову” на полях форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско.
Є принципова домовленість зустрітися в Сан-Франциско в листопаді. Ми все ще працюємо над важливими деталями, необхідними для завершення цих планів, — додав посадовець.
Байден, його радник з національної безпеки Джейк Салліван і держсекретар Ентоні Блінкен обговорили перспективу саміту з Сі під час переговорів з міністром закордонних справ Китаю Ван І в Білому домі і в Державному департаменті 28 жовтня.
Саміт АТЕС має відбутися в середині листопада.
Зауважимо, США та Китай погодилися працювати разом над зустріччю президента США Джо Байдена і президента Китаю Сі Цзіньпіна у листопаді, повідомили офіційні особи США після багатогодинної зустрічі між міністром закордонних справ Китаю Ван І та високопоставленими американськими дипломатами у Вашингтоні.
Раніше глава КНР Сі Цзіньпін висловив готовність співпрацювати зі США, закликавши спільно “реагувати на глобальні виклики” та “долати розбіжності”.
- Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл назвав Китай, Росію та Іран новою “віссю зла” і зазначив, що вони є безпосередніми загрозами для США.
- Китай перекинув шість військових кораблів на Близький Схід через побоювання, що конфлікт між ХАМАС та Ізраїлем може перерости в тотальну війну.
- Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
- Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.