Білий дім вивчає вартість поглинання Гренландії – The Washington Post
Джерело: The Washington Post
Білий дім готує оцінку вартості контролю над Гренландією, що є найбільш конкретною спробою реалізувати намір Трампа придбати цей данський острів, за словами джерел, обізнаних з питанням.
Повідомляється, що попри міжнародне обурення та критику з боку Данії, чиновники Білого дому останніми тижнями розглядали фінансові наслідки приєднання Гренландії до США, зокрема витрати на надання державних послуг для її 58 тисяч жителів.
За словами двох співробітників бюджетного управління Білого дому, вони намагаються визначити витрати на утримання Гренландії в разі її придбання, а також оцінити потенційний дохід від її природних ресурсів. Один із варіантів — запропонувати уряду Гренландії вигіднішу угоду, ніж ту, яку пропонують данці, які зараз субсидують послуги на острові в розмірі близько 600 мільйонів доларів щороку.
Повідомляється, що внутрішнє планування показує, що амбіції адміністрації щодо придбання Гренландії перестають бути лише роздумами президента і стають частиною урядової політики.
“Президент вважає, що Гренландія є стратегічно важливим місцем, і впевнений, що гренландцям буде краще, якщо Сполучені Штати захистять їх від сучасних загроз в Арктичному регіоні. Президент Трамп прагне до встановлення довгострокового миру в країні та за кордоном”, – зазначила Анна Келлі, заступниця прессекретаря Білого дому.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що анексія Гренландії неминуча та не виключає варіанту застосування військової сили.
- 30 березня прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що Сполучені Штати не зможуть встановити контроль над островом, відповідаючи на нещодавню заяву Дональда Трампа.
-
Президент США Дональд Трамп опублікував у соцмережах агітаційний ролик про Гренландію, нагадавши про “спільні інтереси”.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.