Благодійна галерея за результатами тихого аукціону придбала кабінет діагностики слуху для дітей лікарні Охматдит

У Києві благодійна галерея сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery за результатами першого тихого аукціону придбала кабінет діагностики слуху та післяопераційної реабілітації для найбільшої дитячої лікарні країни НДСЛ “Охматдит”.

Як виглядає новий кабінет

Під час тривалої війни в Україні зростає потреба у спеціалізованому медичному обладнанні для діагностики та лікування порушень слуху. Багато дітей і військових постраждали від обстрілів, бомбардувань, стресових ситуацій та контузій, що призвело до часткової або повної втрати слуху. 

Завдяки  благодійному тихому аукціону з продажу картин вдалося зібрати 1 мільйон 800 тисяч гривень. Основну частину зібраних коштів спрямовано на придбання кабінету для діагностики та реабілітації дітей із порушеннями слуху, а решту буде розподілено на допомогу для реабілітації військових.

Наша національна дитяча лікарня приймає і допомагає дітям від перших днів їх життя. В Охматдиті проходять лікування діти з усієї України, та раніше у нас не було можливостей для повної діагностики слуху у дітей. Завдяки новому обладнанню, ми нарешті зможемо допомагати пацієнтам не точково, а комплексно. Відтепер наші спеціалісти зможуть більш ефективно діагностувати та скеровувати пацієнтів для подальшого лікування і реабілітації. Вдячні за те, що наша взаємодія з Art Ukraine Gallery дає такі результати і в майбутньому через нове обладнання дасть більшій кількості дітей шанс почути цей світ”, – ділиться Володимир Аполлінарійович Жовнір, заслужений лікар України, генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”.

Цей проєкт є прикладом успішної синергії між мистецтвом та благодійністю, коли кожне придбання мистецького твору виходить за рамки його унікальності, трансформуючись у прагнення покращити медичну допомогу дітям. Сьогодні серед дітей, на жаль, багато тих, хто несе на собі шрами війни й потребують спеціалізованої діагностики та реабілітації. Фонд гуманітарного розвитку разом з іншими партнерами галереї має на меті системно допомагати дітям, які постраждали від війни, надаючи їм необхідну підтримку та турботу на шляху до їх відновлення, – коментує співзасновниця галереї Наталія Заболотна.

Мистецтво і культура завжди стоять на передовій соціальних викликів та проблем. Сьогодні це особливо важливо – об’єднуватись і створювати благодійні проєкти, аби спільними зусиллями допомагати одне одному. Громадська організація “Відчуй” протягом 12 років надає допомогу та соціальну адаптацію людям з порушеннями слуху, і, на жаль, з війною попит на цю допомогу лише зростає. Від необхідних звукових фільтрів для військових до підтримки дітей та дорослих, які постраждали внаслідок військових дій і втратили здатність чути – кожна історія унікальна. Тому сьогодні дуже важливий час, щоб вчасно діагностувати та допомогти людині відновити можливість чути, – висловлює думку Людмила Пишна, співзасновниця Art Ukraine Gallery та голова ГО “Відчуй”.

Засновниці першої благодійної галереї Art Ukraine Gallery та ініціаторки тихого аукціону сучасного мистецтва: 

  • Наталія Заболотна – директорка НКММК “Мистецький Арсенал” (2010-2016 рр), очільниця ДП “Український дім” (2004-2010), заслужена діячка мистецтв України, президентка ГО “Фонд гуманітарного розвитку України”;
  • Людмила Пишна – меценатка, співзасновниця та очільниця ГО “Відчуй”;
  • Тетяна Філімончук, керуюча директорка ТЦ “Домосфера”, що долучилася до проєкту, мета якого співзвучна з діяльністю “Домосфери”: через дизайн, творчість, мистецтво робити світ інклюзивним та гарним, а українців – сильнішими.  

Наразі в Art Ukraine Gallery представлено понад 300 унікальних творів українського сучасного мистецтва. Art Ukraine Gallery репрезентує твори знакових українських митців – Анатолія Криволапа, Олега Тістола, Юрія Соломка, Віктора Сидоренка, Макса Вітика, Олександра Клименка, Ганни Криволап, Олександри Жумайлової-Дмитровскої, скульптури Володимира Одрехівського, Володимира Сая, Дмитра Грека, Миколи Білика. У  проєкті представлено роботи знаменитого фотографа Ігоря Гайдая; килими ручної роботи відомої української мисткині Оксани Левчені, впізнавані у світі, унікальні твори Романа Мініна, Оксани Мась, авангардні колажі Саша & Ілля Чічкан, та неймовірно тонкі за сенсом і авторською манерою виконання роботи Альони Шибунової. Вінчає експозицію вражаюча інсталяція “Армія Мотанок” відомої американської мисткині українського походження Олі Рондяк.

Експозицію присвячено темі кохання та надії, вона має на меті не лише промоцію українського сучасного мистецтва, але й забезпечення  благодійної підтримки поранених дітей, які проходять лікування та реабілітацію в клініці “Охматдит” та у вигляді превенції втрати слуху військовими та реабілітації тих, хто постраждав.

Art Ukraine Gallery відкрита до безкоштовного відвідування у ТЦ “Домосфера”, за адресою: Київ, Столичне шосе, 101, 3-й поверх, і працює щодня з 10:00 до 20:00.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.