Bloomberg: Китай викликає штучні дощі для порятунку врожаю
Джерело: Bloomberg
Китайські науковці посилили заходи з коригування погоди, аби збільшити кількість опадів у посушливих регіонах на півночі країни.
Згідно з даними Китайського метеорологічного управління (CMA), після того як минулого тижня над зерновим поясом Китаю пройшли довгоочікувані дощі, влада скоординувала дії для посилення опадів. Серед регіонів, де проводяться роботи, — Внутрішня Монголія, Шеньсі та Шаньсі.
Коригування передбачає “засівання хмар” хімічними реагентами — як із землі, так і за допомогою літаків або дронів. Метою є посилення дощу та снігопадів, а також зменшення ймовірності граду.
Як заявляє КНР, так влада реалізує найбільшу у світі програму штучного впливу на погоду. Минулими роками китайський уряд посилив інвестування у модифікації, оскільки зміна клімату збільшує загрози продовольчій безпеці.
Так, у 2025 році обсяг наземних операцій зі штучного викликання дощу зріс на 20% проти аналогічного періоду 2024 року. Що, своєю чергою, призвело до збільшення кількості опадів майже на третину. Принаймні так інформують державні ЗМІ країни.
За інформацією CMA, за тиждень за допомогою “розстрілювання хмар” вдалося отримати додатково близько 500 мільйонів кубометрів опадів.
- Зміни клімату загрожують Великому кораловому рифу, який є домом для величезного різноманіття морського життя, включаючи понад 1500 видів риб і більше ніж 600 видів коралів.
- Світовий океан досягнув найвищої температури за всю історію спостережень.
- Глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.