Bloomberg: На переговорах із Трампом Путін вимагатиме відмови від членства в НАТО

Джерело: Bloomberg

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

За словами співрозмовників агентства, Путін упевнений, що має перевагу на полі бою і тому налаштований добиватися “перетворення України на нейтральну державу з обмеженими Збройними силами”.

Позиція Кремля полягає в тому, що країни-члени НАТО в індивідуальному порядку можуть продовжувати постачання зброї Україні, проте їх озброєння не повинні використовуватися проти Росії або для спроб відвоювати втрачені території, стверджують джерела Bloomberg.

Путін, за їхніми словами, також вимагає, щоб за Росією залишився принаймні фактичний контроль над 20% території України, яку ворог захопив за три роки війни. Водночас Москва готова до деякого “обміну територіями”, кажуть джерела агентства, адже під контролем ЗСУ залишаються сотні квадратних кілометрів Курської області, яку українські війська атакували в серпні.

Вимоги Кремля стали жорсткішими: близько року тому, непублічними каналами, Путін повідомляв США, що готовий відмовитися від вимоги про нейтральний статус України і навіть дозволити їй вступити в НАТО в майбутньому, стверджують джерела Bloomberg. Проте з того часу ситуація для ЗСУ на фронті погіршилася, російські війська знову почали наступати на Донбасі, і це надало сміливості Путіну, кажуть співрозмовники.

Наразі Росія та Україна, за даними Bloomberg, проводять обмежені переговори в Катарі, щоб убезпечити від ударів атомні електростанції обох країн.

Передбачається, що РФ вимагатиме зменшити армію України до 85 тисяч осіб з озброєнням до 342 танків. Також Кремль запросить обмежити дальність українських ракет радіусом у 40 км. Україна наполягала на армії у 250 тисяч осіб із 800 танками та ракетами, що б’ють на 280 км.

The Washington Post поінформували, що обидва лідери прагнутимуть досягти угоди щодо України та глобальної безпеки, однак на різних умовах: Трамп хоче укласти мирну угоду, яка дозволить йому стати глобальним миротворцем, а Путін має на меті укласти угоду, що зміцнить позиції Росії, послабить НАТО та залишить Україну під контролем Кремля.

Однак переговори між ними постають перед труднощами. Трамп, зокрема, має геополітичну наївність і схильність до інтуїтивних рішень, що викликає настороженість у Кремлі.

Путін виставив жорсткі умови, включаючи вимогу заборонити Україні членство в НАТО і значно скоротити армію, що ускладнює можливість мирної угоди.

Аналітики сумніваються в досягненні миру: Путін має максималістську позицію, а Трамп не хоче виглядати слабким, якщо він зробить поступки Росії.

Поки що сигнали між Путіним і Трампом не вказують на нову еру тепліших відносин.

Своєю чергою, спецпредставник Дональда Трампа з питань російсько-української війни Кіт Келлог наголосив, що майбутній президент США не піде на поступки Кремлю у питанні України.

Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.

Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.