Bloomberg: Росії не вдається домовитися про збереження військових баз у Сирії

Джерело: Bloomberg

Нова влада Сирії за підтримки Туреччини виступає проти збереження російської військової присутності. Усі намагання Москви домовитися зайшли “у глухий кут”.

Росії не вдається досягти домовленостей про збереження своїх баз.

До Сирії прибула офіційна російська делегація — російський літак приземлився у Дамаску 28 січня. У країну прилетіли заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Богданов та спецпредставник президента Росії щодо Сирії Олександр Лаврентьєв.

За словами джерела переговори з новим урядом Сирії зайшли у глухий кут. Російська діяльність на авіабазі в Хмеймімі вже обмежена, а два транспортні судна кілька тижнів чекали дозволу пришвартуватися в Тартусі для вивезення військової техніки.

Російська делегація вперше після падіння режиму Башара Асада прибула до Дамаска для переговорів. Однак у Москви є впливовий противник: Туреччина.

Туреччина, котра підтримувала повстанців, виступає проти російської присутності в Сирії. Як повідомили два високопосадовці з Туреччини, малоймовірно, що нова влада дозволить Росії зберегти бази після того, як її військові завдавали ударів по опозиційних силах під час війни.

Росія не може утримати дві свої військові бази в Сирії, які дозволяли їй проєктувати вплив на Близькому Сході та в Африці, повідомляє джерело в Москві.

Раніше європейські дипломати, зокрема міністри закордонних справ Німеччини та Франції, відвідали Сирію з метою зменшити вплив Росії в регіоні. ЄС також розробляє план поступового скасування санкцій проти Сирії.

Об’єкт у Тартусі є єдиним у Росії центром ремонту та поповнення запасів у Середземномор’ї, і Москва використовувала Сирію як плацдарм для доставки своїх військових підрядників в Африку та з неї. При Асаді сторони уклали домовленість про розміщення російського контингенту терміном на 49 років.

Однак, у січні нова влада Сирії розірвала контракт з російською фірмою STG Stroytransgaz щодо використання порту Тартус.

Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.

Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.