Bloomberg: США пропонують залишити окуповані росіянами території за Москвою

Джерело: Bloomberg

США представили союзникам пропозиції щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною. За ними окуповані українські території можуть фактично залишитись під керівництвом Москви.

За словами джерел Bloomberg серед європейських чиновників, контури американського плану обговорили під час зустрічей у Парижі в четвер, 17 квітня.

Пропозиція США фактично заморозить війну, а українські території, які зараз окуповані Росією, залишаться під контролем Москви, вважають чиновники. Прагнення Києва приєднатися до НАТО також не будуть обговорюватися.

Один з чиновників заявив, що плани, які необхідно додатково обговорити з Києвом, не будуть остаточним врегулюванням, і що європейські союзники не визнають окуповані території російськими.

Посадовці підкреслили, що переговори будуть безрезультатними, якщо Кремль не погодиться припинити бойові дії, і що надання Україні гарантій безпеки для забезпечення будь-якої угоди є вкрай важливим.

Американські офіційні особи зазначили, що вони хочуть забезпечити повне припинення вогню протягом декількох тижнів, повідомило раніше агентство Bloomberg. Союзники знову зберуться в Лондоні наступного тижня, щоб продовжити обговорення.

До слова, раніше спеціальний посланник США Стів Віткофф заявляв, що найшвидший спосіб досягти припинення вогню в Україні – це підтримати стратегію, яка надасть Росії право на чотири східні області України, які вона намагалася анексувати у 2022 році.

На Херсонщині готуються до можливих російських атак та провокацій на Великдень, 20 квітня.

Російський музикант та лідер гурту “Машина времени” Андрій Макаревич, який виїхав з РФ та виступає проти війни в Україні, вилаяв чоловіка, що запитував про виступи в Росії.

У Київській області протягом 18 квітня зафіксували  два випадки загибелі людей внаслідок пожеж, спричинених спалюванням сухостою.

Міністерство охорони здоров’я Колумбії оголосило загальнонаціональну надзвичайну ситуацію через “активну циркуляцію” жовтої лихоманки.

В Міністерстві оборони України дали поради для захисту персональних і службових даних.