Bloomberg: ЄС розглядає альтернативний план допомоги Україні у разі угорського вето

Джерело: Bloomberg

Країни Європейського Союзу розглядають альтернативний план, аби проштовхнути необхідну допомогу для України в її боротьбі проти Росії, якщо Угорщина накладе вето на нинішній пакет у 50 мільярдів євро.

За словами осіб, знайомих з ходом дискусії, пропозиція міститиме національні гарантії з боку держав-членів для залучення фінансування на ринку капіталу, якщо Будапешт заблокує перегляд довгострокового бюджету ЄС, який включає пакет та потребує одностайності.

Симпатик Кремля прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відмовився постачати озброєння Києву та неодноразово заявляв, що контрнаступ України “приречений на провал”, що дратує інші столиці ЄС. І поки що він не бажає підтримувати новий пакет допомоги ЄС для України.

Водночас, зазначає видання, Орбан розраховує на виділення принаймні частини з понад 30 мільярдів доларів для його країни, які блок заморозив минулого року через занепокоєння щодо ситуації з демократією у країні.

Виступаючи перед законодавцями Європейського парламенту 7 листопада, комісар ЄС з питань бюджету Йоганнес Ган зауважив, що блок не може бути шантажованим будь-якими членами.

Деякі країни виступають за те, щоб незабаром знайти альтернативне рішення для фінансування України, посилюючи тиск на Орбана, повідомили джерела на умовах анонімності.

Одначе, міністерка економіки Іспанії Надя Кальвіно, чия країна головує в ЄС, і віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявили 9 листопада, що прагнуть досягти угоди  у межах довгострокового бюджету.

Читайте також: Угорщина може стати основною перешкодою для вступу України до Євросоюзу — Reuters

Цього тижня Угорщина повідомила державам-членам, що хоче оцінити обсяг фінансової допомоги та фактори ризику, зокрема такі як корупція.

17 жовтня під час засідання у Страсбурзі депутати Європейського парламенту погодили у першому читанні пропозиції комісій щодо створення Українського фонду. Євродепутати проголосували за пропозицію щодо виділення 50 мільярдів євро.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт блокуватиме військові транші Євросоюзу Україні, поки Київ не виведе OTP Bank зі списку “спонсорів війни”. Тоді ж Сіярто посварився з міністеркою закордонних справ Німеччини в Брюсселі з цього приводу. Анналена Бербок заявила, що незрозуміло, яку роль OTP відіграє у війні Росії в Україні.

Зауважимо, стало відомо, що Угорщина планує блокувати початок переговорів з Україною про вступ до ЄС. Головний політичний радник прем’єра Угорщини Балаш Орбан заявив, що Будапешт вимагає виконати угорські вимоги щодо мови освіти.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.