Близько $20 000 виплатить Японія жертвам примусової стерилізації
Джерело: Радіо Свобода
Верховний суд Японії 3 липня визнав закон про примусову стерилізацію людей з інвалідністю, чинний з 1948 по 1996 роки, неконституційним. Суд зобов’язав уряд виплатити компенсацію близько 25 тисячам осіб, які стали жертвами цієї практики.
Уряд визнав, що 16,5 тисяч осіб були стерилізовані без їхньої згоди. Ще 8,5 тисяч дали згоду під тиском, у тому числі й неповнолітні (наймолодшим потерпілим було 9 років).
Приводом для рішення суду став позов 11 японок, які були насильно позбавлені можливості мати дітей через “євгенічний закон”. Цей закон дозволяв стерилізацію людей з розумовою відсталістю, психічними та спадковими захворюваннями з метою запобігти народженню дітей із хворобами.
Проте, серед постраждалих є і жінки, чиї захворювання не впливають на їхній інтелект і не передаються у спадок (наприклад, ДЦП).
Премʼєр-міністр Японії Фуміо Кісіда попросив вибачення у всіх постраждалих від імені країни та обіцяв компенсувати усі позови. Розмір компенсації може досягати 3,2 мільйона єн (близько 19,8 тисяч доларів). Крім того, позови щодо відшкодування не мають терміну давності.
- В Японії з’явилася нова тенденція, коли молоді жінки відмовляються від традиційних шлюбних церемоній на користь “сольних весіль”, де вони “одружуються” самі з собою.
- Японська прокуратура висунула звинувачення військовослужбовцю ВПС США у викраденні та зґвалтуванні японської неповнолітньої дівчини. Інцидент трапився напередодні Різдва 2023 року.
- Двадцятичотирирічний Хіроцугу Кімура самотужки обійшов на яхті навколо світу, ставши наймолодшим жителем Японії, якому вдалося це зробити.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.