Військовослужбовця ВПС США звинуватили у викраденні та зґвалтуванні японської школярки

Джерело: CNN

Японська прокуратура висунула звинувачення військовослужбовцю ВПС США у викраденні та зґвалтуванні японської неповнолітньої дівчини. Інцидент трапився напередодні Різдва 2023 року.

Під підозрою опинився 25-річний Бреннон Вашингтон. 27 березня йому висунули звинувачення у “статевих стосунках без згоди” та “викраденні”, повідомив у коментарі CNN представник японського суду.

Він додав, що після висунення звинувачень американські військові передали японським правоохоронцям підозрюваного.

Згодом Бреннона звільнили під заставу та перевели на американську авіабазу Кадена в Окінаві (Японія). Суд над Вашингтоном відбудеться 12 липня.

Ця історія – остання у списку кримінальних справ за участю персоналу США в Окінаві, де розміщено одну з найбільших військових авіабаз Сполучених Штатів. Вона може призвести до ще більшого обурення мешканців, які довгий час були проти військової бази поруч.

Губернатор Окінави Денні Тамакі висловив “надзвичайний жаль” через історію з ймовірним зґвалтуванням та наголосив, що необхідно “висловити рішучий протест” американській армії та пов’язаних з нею організаціях.

Підозрюваний військовий був дислокований у 18-й ескадрильї матеріально-технічного забезпечення на авіабазі Кадена.

“18-й ескадрильї відомо про звинувачення у сексуальному насильстві льотчика авіабази Кадена”, – повідомив речник ескадрильї.

Він додав, що військові США розуміють стурбованість місцевих мешканців та наголосив, що вони співпрацюють з місцевою владою для розслідування цього злочину.

Ця історія схожа з тією, яка трапилась в Окінаві майже 30 років тому – 1995 року. Тоді троє американських військових зґвалтували 12-річну школярку, що викликало негативну реакцію на перебування військ США у Японії.

У 2016 році експрацівник американської бази зґвалтував та вбив 20-річну жінку, що викликало масові протести. Люди вимагали перенести базу за межі Окінави. Тоді на острові навіть ввели комендантську годину.

У 2021 році офіцер ВМС США вбив двох японців під час спуску з гори Фудзі.

Масатака Окано, віцеміністр закордонних справ Японії, закликав до суворішої дисципліни та подав протест послу США в Японії Раму Емануелю 27 березня, у день, коли Бреннону висунули звинувачення, повідомляє японське МЗС.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.