Близько 45% українців вважають патріотизмом «донатити й спілкуватися державною мовою» – опитування

Джерело: “Рейтинг”

Результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня Незалежності України, свідчать, що більшість опитаних українців вважають ознаками патріотизму “донатити і волонтерити” (46%) та розмовляти українською мовою (45%).

При цьому близько третини респондентів віднесли до патріотизму служити на фронті, залишатися, працювати і вести бізнес під час війни в Україні. А більше чверті вважають ознаками патріотизму цікавитися історією України.

Як повідомляється, купувати українські товари, споживати український контент, займатися громадською діяльністю обрали 9-14% опитаних. Ходити в українську церкву – 6%, знати слова гімну – 4%, носити українську символіку – 3%.

Фото: “Рейтинг”

Згідно опитування, вимушені переселенці відносно частіше обирали варіанти “донатити” і волонтерити, цікавитися історією України, займатися громадською діяльністю, споживати українські товари і контент. Водночас ті, хто проживають зараз в Україні, частіше обирали залишатися, працювати і вести бізнес під час війни.

Зазначено, що для наймолодших патріотизм відносно частіше проявляється в тому, щоб “донатити” і волонтерити, служити на фронті, цікавитися історією України та займатися громадською діяльністю. Для середнього віку такою ознакою є працювати і вести бізнес в Україні, для найстарших – залишатися в Україні.

Також результати дослідження показали, що жінки частіше вбачають патріотизм у “донатах” та волонтерстві, спілкуванні українською, чоловіки – у службі на фронті та перебуванні в Україні.

Фото: “Рейтинг”

Зауважимо, що україномовні респонденти частіше відзначають як ознаку патріотизму спілкування українською, тоді як російськомовні – працювати і вести бізнес в Україні.

Фото: “Рейтинг”

Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.

На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.

Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.