Близько 45% українців вважають патріотизмом «донатити й спілкуватися державною мовою» – опитування

Джерело: “Рейтинг”

Результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня Незалежності України, свідчать, що більшість опитаних українців вважають ознаками патріотизму “донатити і волонтерити” (46%) та розмовляти українською мовою (45%).

При цьому близько третини респондентів віднесли до патріотизму служити на фронті, залишатися, працювати і вести бізнес під час війни в Україні. А більше чверті вважають ознаками патріотизму цікавитися історією України.

Як повідомляється, купувати українські товари, споживати український контент, займатися громадською діяльністю обрали 9-14% опитаних. Ходити в українську церкву – 6%, знати слова гімну – 4%, носити українську символіку – 3%.

Фото: “Рейтинг”

Згідно опитування, вимушені переселенці відносно частіше обирали варіанти “донатити” і волонтерити, цікавитися історією України, займатися громадською діяльністю, споживати українські товари і контент. Водночас ті, хто проживають зараз в Україні, частіше обирали залишатися, працювати і вести бізнес під час війни.

Зазначено, що для наймолодших патріотизм відносно частіше проявляється в тому, щоб “донатити” і волонтерити, служити на фронті, цікавитися історією України та займатися громадською діяльністю. Для середнього віку такою ознакою є працювати і вести бізнес в Україні, для найстарших – залишатися в Україні.

Також результати дослідження показали, що жінки частіше вбачають патріотизм у “донатах” та волонтерстві, спілкуванні українською, чоловіки – у службі на фронті та перебуванні в Україні.

Фото: “Рейтинг”

Зауважимо, що україномовні респонденти частіше відзначають як ознаку патріотизму спілкування українською, тоді як російськомовні – працювати і вести бізнес в Україні.

Фото: “Рейтинг”

Минуло вже два з половиною роки з того часу, відколи бійці, які боронили Маріуполь, опинилися…

Німеччина передасть Україні партію з 4 тисяч дронів, оснащених штучним інтелектом, які можуть ефективно вражати цілі на значній відстані.

Кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по Приморському району Одеси зросла до десяти. Серед жертв — медичний працівник, поліцейський та цивільні мешканці.

Російська армія вдень 18 листопада завдала ракетного удару по Одесі, внаслідок чого загинули щонайменше вісім цивільних.

Росія прокоментувала рішення США дозволити Україні використовувати ракети дальнього ураження для ударів по території Росії. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав це “нагнітанням напруженості”.