Близько 6,3 млн українців виїхало за кордон внаслідок повномасштабного вторгнення РФ – ООН
Джерело: Представництво ООН в Україні
Згідно з даними Організації Об’єднаних Націй, близько 6,3 млн українців вимушено виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення Росії на територію України.
Крім того, через повномасштабну війну понад 14,6 мільйона українців у 2024 році потребуватимуть гуманітарної допомоги. Це близько 40% населення України.
В ООН пояснили такі оцінки тим, що кожного дня в Україні гинуть і зазнають поранень мирні жителі, росіяни руйнують будинки українців та об’єкти критичної інфраструктури. До того ж, ситуацію ускладнюють несприятливі погодні умови, зокрема морози.
“Крім насильства Україна також наразі потерпає від суворих зимових погодних умов. Продовження масштабної гуманітарної підтримки сьогодні, як ніколи, є нагальною потребою”, – зазначили в Управлінні ООН з координації гуманітарних справ.
Зокрема, 15 січня в Женеві відбудеться презентація Плану гуманітарних потреб і реагування в Україні та Регіонального плану реагування на потреби шукачів притулку з України на 2024 рік.
Зазначені плани спільно представлять Управління ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН) та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
Під час заходу відбудеться панельна дискусія щодо обох планів за участю заступника генерального секретаря ООН з гуманітарних питань/координатора надзвичайної допомоги Мартіна Гріффітса, Верховного комісара ООН у справах біженців Філіппо Гранді, гуманітарної координаторки в Україні Деніз Браун, віцепрем’єр-міністерки України Ірини Верещук і представників неурядових організацій.
- У співпраці з Мінінфраструктури Агентство ООН у справах біженців за 2023 рік допомогло у відновленні понад 23 тисяч будинків.
- У 2023 році уряд Німеччини виділив 50 мільйонів євро на покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб в Україні.
- Міжнародні партнери забезпечать побутовими холодильниками установи та заклади, які опікуються внутрішньо переміщеними особами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.
Громадяни Росії, які поїхали до Фінляндії після початку війни з Україною, почали отримувати відмови у притулку. Таким біженцям пропонують покинути територію країни добровільно. Видання з’ясувало, що у такій ситуації опинилися щонайменше семеро осіб.