Близько дев’яти млн українців опинилися за межею бідності через війну РФ – Світовий банк

Джерело: Reuters

Згідно з нещодавнім звітом Світового банку, у 2023 році близько дев’яти мільйонів українців опинилися за межею бідності через війну, розв’язану Росією.

При цьому загальна чисельність населення України нині оцінюється приблизно в 32 мільйони осіб.

У документі зазначається, що число українців, які знаходяться за межею бідності, з 2020 року зросло на 1,8 мільйона. Загалом це становить приблизно 29% населення країни.

Як розповіли в агенції, скорочення робочих місць спричинило зростання рівня бідності: понад п’ята частина українців, які працювали до війни, втратили роботу.

У звіті наголошено, що майже чверть опитаних українців у червні 2023 року не мали достатньо коштів для купівлі продуктів харчування.

Результати опитування засвідчили, що попри російські атаки, близько 92% лікарень в Україні продовжували працювати в 2023 році.

“Щонайменше 89% дітей віком від 6 до 18 років відвідували школу, але в районах, де ведуться активні бойові дії, 72% цих учнів займалися онлайн”, – йдеться в звіті.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.