Боррель закликав погодити створення оборонного фонду України на 20 млрд євро

Джерело: Жозеп Боррель/Twitter

Європейський Союз обговорює створення фонду у 20 мільярдів євро для забезпечення української армії протягом наступних чотирьох років, повідомив Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель

ЄС має намір створити спеціальний фонд через механізм фінансування військових операцій і допомоги, і надаватиме до 5 мільярдів євро на рік протягом наступних чотирьох років.

Разом із партнерами ми підтримуємо законне право України захищатись від російської агресії, — зазначив дипломат.

Нині міністри ЄС обмінялися думками стосовно пропозиції, детально питання обговорюватиметься наприкінці серпня.

Зауважимо, 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що програма підтримки України має фінансуватися Росією.

Своєю чергою, міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок зауважила, що Україні потрібні “дуже великі фінансові ресурси”. За її словами, союз обговорить шляхи “суттєвого зв’язку” між гарантіями безпеки та фінансовою підтримкою України в найближчі місяці.

У ніч на 3 грудня противник атакував 12-ма ударними БпЛА типу “Shahed” з району Приморсько-Ахтарськ – РФ та керованою авіаційною ракетою Х-59 – з повітряного простору Бєлгородської народної республіки.

Через складні погодні умови спостерігається значне уповільнення темпів бойових дій на фронті.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.