Бразилія використовує криміналістичні технології для боротьби з незаконним видобутком золота в Амазонії
Джерело: Reuters
У Бразилії завдяки сучасним криміналістичним технологіям розкрили масштабну схему незаконного видобутку золота в Амазонії. Як стало відомо, пастор, агент з нерухомості та підприємець у галузі видобутку корисних копалин Харлі Сандовал у липні 2023 року був затриманий за незаконний експорт 294 кг золота до США, Дубая та Італії.
За документами, золото мало походити з легальної ділянки в штаті Токантінс, на яку Сандовал мав ліцензію. Однак, за даними Федеральної поліції Бразилії, на цій ділянці не видобувалося жодного грама золота з колоніальних часів. Розслідування за допомогою супутникових знімків та новітніх методів аналізу встановило, що золото походило з трьох нелегальних копалень у сусідньому штаті Пара, зокрема з територій, що перебувають під охороною корінних народів.
Цей випадок став одним із перших у Бразилії, де нові технології допомогли викрити незаконну торгівлю золотом, яка, за оцінками, може становити до половини видобутку дорогоцінного металу в країні. Незаконний видобуток золота в Амазонії призвів до екологічних руйнувань і зростання насильства в регіоні.
Технологія, що дозволяє відстежувати походження золота, базується на аналізі ізотопів і флуоресцентній спектроскопії. Вона дозволяє виявити унікальний склад металу та домішок, таких як свинець або мідь, які вказують на місце видобутку. Ця методика, яку раніше використовували в археології, тепер стала інструментом для розпізнавання легального й нелегального золота.
Директор департаменту з питань довкілля та Амазонії Федеральної поліції Умберто Фрейре назвав це “читанням унікального ізотопного відбитка золота”. За його словами, ця технологія дозволяє виявляти нелегальне золото ще до того, як воно буде переплавлене для експорту.
За даними поліції, посилення боротьби з незаконним видобутком золота сприяло зростанню його вилучень на 38% у 2023 році порівняно з попереднім роком. Уряд також запровадив нові правила, зокрема обов’язкові електронні квитанції на всі угоди із золотом.
Незаконний видобуток золота в Амазонії різко зріс за часів правління колишнього президента Жаїра Болсонару, коли послабили екологічний контроль. Це викликало “золоту лихоманку”, яка спричинила гуманітарну кризу серед корінних народів, зокрема на території племені Яномамі.
Сьогодні в Амазонії діє понад 80 тисяч нелегальних копалень — рекордна кількість. Видобуток золота часто здійснюється з використанням важкої техніки та хімічних речовин, таких як ртуть, що завдає непоправної шкоди довкіллю.
Бразилія, яка експортувала 77,7 тонни золота у 2023 році, є одним із найбільших постачальників цього металу. Проте майже половина золота, що видобувається в регіоні, за оцінками, є нелегальною.
Поліція продовжує співпрацювати з міжнародними партнерами, включаючи Швейцарію та Великобританію, щоб посилити контроль за імпортом золота й зупинити фінансування організованої злочинності.
- У вересні цього року влада Болгарії вилучила рекордні 125 кг золота на кордоні з Туреччиною. У спільній операції за участю Капітан-Андріївської митниці, Державного агентства з нацбезпеки та Прикордонної поліції було вилучено незадекларовані золоті злитки, ювелірні вироби, монети та інші золоті вироби на суму 5 мільйонів євро.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.