Британська розвідка розповіла, чим невдоволені родичі російських військових
Джерело: Міноборони Великої Британії
За словами аналітиків, тривале застосування Росією військових без ротації у війні проти України дедалі частіше сприймається як неприйнятне як самими армійцями, так і їхніми сім’ями.
Зокрема фахівці звернули увагу на те, що 7 листопада 2023 року дружини російських фронтовиків організували, ймовірно, першу публічну вуличну акцію протесту в Москві з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Як йдеться в огляді, протестувальники зібралися в центрі на Театральній площі та розгорнули плакати з вимогою забрати їхніх близьких, що беруть участь в агресії РФ проти України, подалі від лінії фронту. Поліція розігнала мітинг за лічені хвилини, але вимоги протестувальників залишаються незмінними.
Також вказано, що з лютого 2022 року в соцмережах щодня з’являються приклади того, як російські дружини та матері звертаються з протестами проти умов служби своїх близьких.
Утім, за словами аналітиків, російське законодавство поки що не дозволяє родичам військовослужбовців об’єднатися у впливову силу, як це зробили солдатські матері під час інтервенції СРСР в Афганістан у 1980-х роках.
- Розвідка Сполученого Королівства проаналізувала свідчення російських військових та дійшла висновку, що РФ зіштовхнулася з проблемами щодо облаштування побутових умов армійців на полі бою в Україні.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.