Британські компанії експортують товари для російського ВПК через Кавказ і Центральну Азію
Джерело: Sky News
Британські обладнання й техніка на сотні мільйонів фунтів стерлінгів надходять до РФ в обхід санкції, посилюючи тим самим російський воєнний потенціал.
Зокрема йдеться про товари подвійного призначення, серед яких – безпілотні літальні апарати, оптичні прилади, продукція важкого машинобудування, що надходять до країн Кавказу і Центральної Азії.
У такий спосіб Велика Британія допомагає забезпечувати російських військових деталями та обладнанням для зброї, яку вони використовують проти України.
Дані свідчать, що в той час, як британський експорт до Росії різко скоротився, до низки колишніх радянських країн-сателітів – від Узбекистану до Грузії – він безпрецедентно зріс.
Так, експорт до Киргизстану підскочив більш як на 1100%. Мовиться переважно про важку техніку й транспортні засоби, які не можна відправляти безпосередньо до Росії.
Обсяги британського експорту майже так само різко зросли до Вірменії. Згідно з аналізом, проведеним агентством, до Грузії, Вірменії, Киргизстану та Узбекистану надходять частини літаків, гелікоптерів і БпЛА. Британські компанії експортували до цих чотирьох країн таких товарів на суму 6 млн фунтів стерлінгів, що перевищує традиційні обсяги експорту.
Серед інших товарів – машини для обробки даних, аеронавігаційне обладнання та радіонавігаційні засоби.
За даними видання, інші європейські країни, зокрема Німеччина й Польща, теж продають у кавказькі й центральноазійські країни велику кількість обладнання, яке йде до Росії.
- Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.
Президент Володимир Зеленський заявив, що порушення санкцій проти Росії іншими країнами повинно розглядатися як акт співучасті у війні проти України.
Внаслідок удару російської армії по житловому будинку в Полтаві загинули дев’ятеро людей, зокрема дитина.
Станом на кінець січня 2025 року через російську агресію в Україні пошкоджено 1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.