Британські компанії експортують товари для російського ВПК через Кавказ і Центральну Азію
Джерело: Sky News
Британські обладнання й техніка на сотні мільйонів фунтів стерлінгів надходять до РФ в обхід санкції, посилюючи тим самим російський воєнний потенціал.
Зокрема йдеться про товари подвійного призначення, серед яких – безпілотні літальні апарати, оптичні прилади, продукція важкого машинобудування, що надходять до країн Кавказу і Центральної Азії.
У такий спосіб Велика Британія допомагає забезпечувати російських військових деталями та обладнанням для зброї, яку вони використовують проти України.
Дані свідчать, що в той час, як британський експорт до Росії різко скоротився, до низки колишніх радянських країн-сателітів – від Узбекистану до Грузії – він безпрецедентно зріс.
Так, експорт до Киргизстану підскочив більш як на 1100%. Мовиться переважно про важку техніку й транспортні засоби, які не можна відправляти безпосередньо до Росії.
Обсяги британського експорту майже так само різко зросли до Вірменії. Згідно з аналізом, проведеним агентством, до Грузії, Вірменії, Киргизстану та Узбекистану надходять частини літаків, гелікоптерів і БпЛА. Британські компанії експортували до цих чотирьох країн таких товарів на суму 6 млн фунтів стерлінгів, що перевищує традиційні обсяги експорту.
Серед інших товарів – машини для обробки даних, аеронавігаційне обладнання та радіонавігаційні засоби.
За даними видання, інші європейські країни, зокрема Німеччина й Польща, теж продають у кавказькі й центральноазійські країни велику кількість обладнання, яке йде до Росії.
- Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.