Британські посадовці запропонували російському мільярдеру Фрідману пересуватися на метро

Джерело: Bloomberg

Адвокати російського магната Михайла Фрідмана, який потрапив під західні санкції, заявили, що британські урядовці порадили мільярдеру покладатися на громадський транспорт. Фрідман поскаржився на неможливість перебування у країні через “західні санкції”.

Фрідман переїхав до Ізраїлю на початку жовтня, безпосередньо перед нападом бойовиків ХАМАС на країну, а потім втікав до РФ. Його адвокати заявили 17 жовтня, що він дійсно має намір повернутися до Великої Британії.

Нині мільярдер продовжує боротися за зняття обмежень, накладених на нього у Великій Британії після початку повномасштабної війни РФ проти України.

Одначе, британська влада не хоче дозволяти Фрідману “насолоджуватися тим стилем життя, який він вів до запровадження санкцій”, заявив представник британського уряду Малкольм Бердлінг. Саме тому Офіс із реалізації фінансових санкцій відмовив бізнесменові у додаткових виплатах на персонал.

Адвокат мільярдера Рейчел Барнс назвала заморожування його активів “драконівським режимом фінансових заборон та обмежень”. Своєю чергою, британські посадовці відповіли на претензії, обґрунтувавши відмову видати гроші на оплату послуг штатного водія тим, що “відповідач спроможний користуватися громадським транспортом”.

Нещодавно Фрідман переїхав із Великої Британії до Ізраїлю — якраз напередодні нападу угруповання ХАМАС. Згодом бізнесмен опинився у Москві. Одначе, він заявив, що хотів би повернутися до Ізраїлю і жити там постійно, “коли все вляжеться”.

Жити у Великій Британії в умовах санкцій неможливо, — поскаржився росіянин.

Мільярдер, який має ізраїльське та російське громадянство, є засновником і основним акціонером “Альфа-груп”, до складу якої входить найбільший приватний банк Росії. Європейський Союз і Велика Британія запровадили санкції проти Фрідмана та його партнерів незабаром після того, як Росія вдерлася в Україну в лютому 2022 року. США ввели санкції проти нього в серпні, коли він жив у Лондоні.

  Митрополит Онуфрій з нагоди Дня пам’яти жертв Голодоморів звернувся до прибічників церкви. У своєму монолозі священнослужитель жодного разу не згадав про головну причину голоду – Росії та радянського режиму. 

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.