Британські розвідники оцінили поточну ситуацію на фронті

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники оцінили ситуацію на фронті в Україні, зокрема навколо Авдіївки на Донеччині та у Кринках на лівобережжі Херсонщини.

Фахівці зауважили, що протягом останнього тижня ні Україна, ні Росія не зайняли жодної значної частини території.

“Попри прогрес у захопленні Мар’їнки наприкінці грудня 2023 року, Росія не змогла скористатись цим і просунутись ні на захід у напрямку Курахового, ні на південь у напрямку Новомихайлівки”, – мовиться у повідомленні.

Щодо ситуації на Авдіївському напрямку, то, за даними розвідників, оточення міста залишається одним з головних завдань окупантів.

Та попри це, здобутки окупантів на даному напрямку дуже обмежені, тоді як втрати – в особовому складі та техніці – великі.

“Північне місто Степове залишається під контролем України, що забезпечує доступ до маршруту постачання до Авдіївки. Спроби Росії ізолювати місто – малоймовірні, принаймні протягом наступних тижнів”, – наголосили фахівці.

Щодо ситуації у Кринках, то українські морські піхотинці продовжують утримувати тут плацдарм, попри намагання росіян вибити ЗСУ.

“Цілком ймовірно, що вони продовжать боротись за цю територію наступного тижня”, – резюмували фахівці.

За даними синоптиків, у неділю, 14 липня, в низці областей України очікується суха та спекотна погода.

Експрезидента США Дональда Трампа евакуювали зі сцени на мітингу в Батлері, штат Пенсільванія, після того, як у натовпі пролунали постріли, а на його обличчі з’явилася кров.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.