США просять Україну зупинити наступальні операції та перейти до оборони

Джерело: стаття Андреаса Клута – оглядача Bloomberg Opinion, який висвітлює дипломатію США, національну безпеку та геополітику

За даними ЗМІ Білий дім закликатиме Україну зупинити наступальні операції на фронті і перейти до оборони.

Зазначається, що відповідну інформацію президенту України Володимиру Зеленському повинен передати радник США з Нацбезпеки Джейк Салліван на полях Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

Оглядач наголосив, що Зеленський розуміє, чому лунає таке прохання, однак він не хотів би його чути та повідомляти про нього публічно.

“Тому він повинен сказати Саллівану, щоб він передав Байдену та Конгресу, що Україна може оборонятись лише у тому випадку, якщо США та їх союзники нададуть необхідні засоби”, – вважає Клут.

У статі мовиться, що ситуація на лінії фронту фактично у глухому куті: контрнаступ ЗСУ не приніс бажаних результатів, а президент РФ Володимир Путін, усвідомивши переваги оборонної тактики, вирішив зупинити наступальні операції і утримувати вже окуповані українські території.

Для Путіна така тактика має стратегічне значення, оскільки він – після переобрання на пост президента у березні 2024 року – очікуватиме результатів виборів президента США, сподіваючись на перемогу Дональда Трампа.

Щобільше, зараз РФ фактично перевела суспільство на військову економіку, запланувавши витратити у 2024 році 8% ВВП на армію, що, вперше після розпаду СРСР, перевищить витрати на соціальні потреби.

Україна ж має менше ресурсів на тлі затримки допомоги від Заходу.

“Звичайно, Україні слід нарощувати власне виробництво боєприпасів, але це легше сказати, ніж зробити, поки російські ракети кидають її заводи”, – мовиться у статті.

У цьому контексті Зеленський має рацію, коли відкидає заклики Заходу до припинення вогню, адже РФ використає цю паузу для накопичення запасів озброєння, після чого продовжить повномасштабну війну, вважає оглядач.

Водночас Україна, ймовірно, під час перемир’я не отримуватиме допомоги від заходу.

“Тож припинення вогню зараз може бути рівносильним капітуляції пізніше”, – наголошується у статті.

На думку Клута, “шокуючим” у цій ситуації є те, наскільки сильно деякі представники Заходу вже зрадили Україну.

“Звичайно, це не весь Захід, а ті його кишені, які збентежені дезінформацією Путіна або мають інші пріоритети. Республіканці MAGA в Палаті представників і Орбан в Європі в основному належать до останньої категорії. Їхній цинізм увійде в історію”, – зазначається у статті.

Тому, наголоси Клут, Зеленський повинен відповісти Саллівану те, що обидва давно розуміють.

“Звичайно, ми припинимо їздити на танках Western Abrams, Leopard і Challenger по багнюці та траншеях, поки росіяни атакують нас безпілотниками згори. Ми припинимо це, тому що це не має сенсу. Натомість ми спробуємо втримати те, що у нас ще є, навіть якщо наші громадяни в окупованій Україні будуть думати, що ми покидаємо їх їхнім російським панам. Ми зробимо це, тому що нам потрібно зробити час нашим союзником, а не союзником Путіна. Але ми можемо захистити наші лінії, лише якщо ви в США та Європі продовжите надсилати нам безпілотники, ракети та кулі, а також комплект для будівництва непроникних укріплень”, – мовиться у статті.

Клут додав, що Байден повинен надати таку підтримку Україні, навіть у той час, коли намагається врегулювати ще одну війну на Близькому Сході, напруженість у Східній Азії та внутрішній руйнівний клубок під назвою Трамп.

“Щодо України принаймні цього року в Давосі не може бути оптимізму, лише редути хоробрості”, – резюмував він.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.