Британські розвідники оцінили ситуацію в Авдіївці
Джерело: міноборони Великої Британії
У британській розвідці прокоментували бої за Авдіївку, яку війська РФ активно атакують протягом останнього місяця.
Фахівці зауважили, що протягом останнього тижня окупанти продовжували атакувати околиці міста. Основною метою окупантів, найімовірніше, є спроба оточити Авдіївку.
Розвідники нагадали, що бої за Авдіївку тривають з 2014 року і це місто має політичне значення для РФ, оскільки воно розташоване близько до окупованого Донецька.
“Нещодавній прогрес, ймовірно, наблизив російські війська до контрольованого Україною Авдіївського коксохімічного заводу, розгалуженого промислового комплексу, який виробляє кокс і різні хімічні речовини, займає ключову тактичну позицію на північ від міста”, – додали розвідники.
Вони наголосили, що завод домінує на головній дорозі до Авдіївки, і, якби російські війська захопили його, поповнення міста ставало б дедалі складнішим для України.
Однак зараз завод надає Україні локальну перевагу і війська РФ, імовірно, зазнають великих втрат під час спроб атакувати об’єкт.
- За місяць активного ворожого штурму Авдіївки ЗСУ знищили близько 10 000 окупантів.
- Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одна така ББМ в розпорядженні ворога втрачена у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.
Прокуратура спільно з СБУ встановила особи командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї армії Центрального військового округу ЗС РФ та двох командирів батальйонно-тактичних груп, які забезпечили нанесення удару по спальному району Чернігова.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 15 липня. Від початку доби на фронті відбулося 110 бойових зіткнень.
У вівторок, 15 липня, Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
У статті видання The Atlantic йдеться, що президент Дональд Трамп нарешті починає демонструвати жорсткіший підхід до Володимира Путіна, хоч поки що це стосується лише певних аспектів.