Британські розвідники оцінили вплив атак ЗСУ на російські НПЗ

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ.

Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.

“Цілком ймовірно. що нафтопереробні потужності Росії тимчасово скоротилися через численні удари українських БпЛА по НПЗ на всій території РФ. Заборона на експорт зменшить тиск на постачання та дозволить Росії полагодити свої НПЗ”, – мовиться у звіті.

Водночас розвідники зауважили, що ремонт НПЗ, імовірно, триватиме довше, аніж зазвичай, оскільки санкції Заходу перешкоджають імпорту деяких компонентів.

“Уряд РФ буде особливо чутливим до зростання цін на бензин та інші товари повсякденного попиту напередодні президентських виборів у Росії”, – резюмували фахівці.

Росія не змогла виконати завдання уряду щодо імпортозаміщення медичного обладнання.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Американський мільярдер і фінансист Стівен Лінч звернувся до уряду США з проханням надати йому ліцензію для участі в торгах за газопровід “Північний потік-2”, оцінений в 11 мільярдів доларів.

Служба безпеки затримала у Миколаєві працівника обласного теплоенерго, який був коригувальником ударів РФ по місту.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.