Британські розвідники оцінили вплив атак ЗСУ на російські НПЗ
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ.
Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.
“Цілком ймовірно. що нафтопереробні потужності Росії тимчасово скоротилися через численні удари українських БпЛА по НПЗ на всій території РФ. Заборона на експорт зменшить тиск на постачання та дозволить Росії полагодити свої НПЗ”, – мовиться у звіті.
Водночас розвідники зауважили, що ремонт НПЗ, імовірно, триватиме довше, аніж зазвичай, оскільки санкції Заходу перешкоджають імпорту деяких компонентів.
“Уряд РФ буде особливо чутливим до зростання цін на бензин та інші товари повсякденного попиту напередодні президентських виборів у Росії”, – резюмували фахівці.
- Останніми тижнями показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.
- Удари безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об’єкти нафтогазової інфраструктури Росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній країни-агресорки.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.