Британські розвідники оцінили вплив атак ЗСУ на російські НПЗ

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ.

Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.

“Цілком ймовірно. що нафтопереробні потужності Росії тимчасово скоротилися через численні удари українських БпЛА по НПЗ на всій території РФ. Заборона на експорт зменшить тиск на постачання та дозволить Росії полагодити свої НПЗ”, – мовиться у звіті.

Водночас розвідники зауважили, що ремонт НПЗ, імовірно, триватиме довше, аніж зазвичай, оскільки санкції Заходу перешкоджають імпорту деяких компонентів.

“Уряд РФ буде особливо чутливим до зростання цін на бензин та інші товари повсякденного попиту напередодні президентських виборів у Росії”, – резюмували фахівці.

5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.

Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.

5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту. 

Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії. 

Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.