Британські розвідники прокоментували, як на РФ вплине удар ЗСУ по аеродрому Бельбек у Криму

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники спрогнозували, як на Росію вплине удар ЗСУ по аеродрому Бельбек у тимчасово окупованому Криму.

Удар по Бельбеку ЗСУ завдали 31 січня, знищивши бункер РЛС (радіолокаційна система).

“Це майже напевне погіршить здатність Росії координувати повітряну діяльність у Чорноморському регіоні, збільшуючи навантаження на вже розтягнутий парк літаків А-50 та дедалі менший резерв навченого персоналу, для керування повітряними операціями”, – наголосили фахівці.

Розвідники додали, що російська повітряна доктрина зазвичай покладається на наземні станції управління, зокрема такі, як на Бельбеку, аби координувати свої повітряні засоби, зокрема винищувачі.

“Це особливо поширено під час російсько-української війни, коли повітряний простір стає складнішим та суперечливішим”, – мовиться у повідомленні.

Фахівці резюмували, що російські пілоти та наземний персонал зараз страждають від бойової втоми через триваючу війну.

Тому, якщо ЗСУ продовжать удари по критично важливих вузлах координації у Криму, це найімовірніше, ще більше ускладнить ситуацію, що призведе до високого ризику помилок чи прорахунків під час російських повітряних операцій.

  • 31 січня керівниця Об’єднаного координаційного центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила про ураження військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму п’ятьма ракетами.

Прокурори США заявили, що колишній інформатор ФБР Олександр Смирнов, якого звинувачують у брехні про президента США Джо Байдена та його сина Хантера, має зв’язки на високому рівні з російською розвідкою.

Нове дослідження показало, що дотримання здорового способу життя може знизити ризик виникнення синдрому подразненого кишечника (СПК).

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

В середу, 21 лютого, в Індії поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати тисячі протестуючих фермерів, які намагалися відновити марш до Нью-Делі.

Очікується, що до літа цього року чотири українських льотчики завершать навчання на винищувачах F-16. За словами речниці Національної гвардії Арізони, військові розпочали підготовку на базі 162-го винищувального крила в Тусоні у середині жовтня.